f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Кінематографісти відреагували на запрошення Арсенієм Яценюком американського кінорежисера

01.07.2015

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив про перемовини із американським режисером-володарем трьох «Оскарів» щодо створення фільму, який має стати відповіддю на російську пропагандистську роботу «Крим. Шлях додому».

Відповідну заяву прем’єр-міністр зробив 26 червня 2015 року на засіданні колегії Міністерства культури України.

Як повідомляє видання LB.ua, три «Оскари» у своєму доробку мають Стівен Спілберг і Олівер Стоун, що він, до речі, вже готувався до знімання документальної стрічки про українські події. Щоправда, роблячи для того у Росії інтерв’ю з колишнім президентом Віктором Януковичем.

Також три нагороди Американської кіноакадемії є у Енга Лі (дві – за режисуру і ще один «Оскар» – за «Найкращий іншомовний фільм», який отримує саме режисер).

З режисерів-документалістів над трьома стрічками, відзначені «Оскаром», працював Марк Джонатан Харріс (щоправда, він не має трьох персональних нагород).

Вітчизняні кінематографісти без особливого ентузіазму відреагували на інформацію Арсенія Яценюка про плани залучити «запрошену зірку» до роботи над українським фільмом в умовах, коли вітчизняне кіновиробництво не отримує належної державної підтримки.

«Тепер вони розповідають, що запросять режисера із трьома «Оскарами». А запросити на посаду прем’єр-міністра лауреата Нобелівської премії з економіки слабо?» – запитав Мирослав Слабошпицький.

Любомир Левицький написав: «Негайно куплю три «Оскари». Дорого!»

Натомість Дмитро Томашпольский оприлюднив короткометражну стрічку «Останній бюджет», створену в рамках Лабораторії Проектів НСКУ для сатиричного кіноальманаху «Йод». У ній головним героєм виведено саме українського прем’єр-міністра, який радіє з того, що усі українські кінематографісти вмерли.

«Прем’єр-міністру Яценюку, який шукає режисерів за кордоном, щоб вони знімали наше кіно – присвячується», – написав Дмитро Томашпольський.

Варто зазначити, що нині в Україні відбувається справжній «вибух» документального кіно, який відзначено не лише у нашій країні (наприклад, на кінофестивалі «Відкрита ніч – Дубль 18» головну нагороду та усі відзнаки документальним стрічкам отримали роботи творчого об’єднання «Вавилон’13», посталого під час Революції гідності), а й за кордоном, де вітчизняні фільми беруть участь у численних міжнародних кінофестивалях і форумах і отримують нагороди (як от «Все палає» Олександра Течинського, Олексія Солодунова і Дмитра Стойкова, «Добровольці Божої чоти» Леоніда Кантера й Івана Яснія).

Власна інформація НСКУ