f y
Національна спілка кінематографістів України

Екранні мистецтва України, Європи та світу. Січень - 2021

Названо найкращі фільми та серіали 2020 року за версією Critics Choice Association

 

Американська асоціація кінокритиків Critics Choice Association опублікувала список найкращих фільмів та серіалів 2020 року. Так, в нього потрапила військова картина Спайка Лі "П'ятеро однієї крові". Відповідний рейтинг був опублікований на офіційному сайті організації. Зазначається, що актор Делрой Ліндо, який виконав одну з головних ролей у стрічці, отримав титул "Найкращого артиста в бойовику".

https://www.obozrevatel.com/ukr/kino/nazvano-najkraschi-filmi-ta-seriali-2020-roku-za-versieyu-critics-choice-association.htm

На Netflix вийшов історичний серіал «Бріджертони» про Англію XIX століття. У ньому королева Шарлотта — темношкіра. Чи могло так бути насправді? Так (але це не точно)


Минулого тижня на Netflix вийшов серіал «Бріджертони», знятий за серією історичних романів американської письменниці Джулії Квін. Він розповідає про родину англійських аристократів Бріджертонів, які живуть у Британії епохи Регентства Довідка З 1811 по 1820 роки принц-регент, в майбутньому король Георг IV, правив у Британії через недієздатність свого батька Георга III. . Багато героїв у серіалі — у тому числі англійська королева Шарлотта — темношкірі. Через це низка користувачі мережі вже дорікнула авторам в історичній недостовірності, на що ті відповіли, що прагнули зобразити історію так, щоб вона перегукувалася з сучасними проблемами. Проте деякі історики вважають, що королева Шарлотта справді була темношкірою. А усі її нащадки включно з Єлизаветою ІІ можуть мати африканське коріння. «Бабель» розповідає, що про це відомо.

https://babel.ua/texts/57104-na-netflix-viyshov-istorichniy-serial-bridzhertoni-pro-angliyu-xix-stolittya-u-nomu-koroleva-sharlotta-temnoshkira-chi-moglo-tak-buti-naspravdi-tak-ale-ce-ne-tochno

Як серіал «Невидиме» розповідає про байдужість, помсту й епідемію — і доводить, що в житті все не так і погано


Бельгійський серіал «Невидиме» переводить боротьбу за екологію з розділу теленовин в ігровий формат масового контенту. Теоретична загроза шкідливого впливу 5-го покоління бездротових систем (5G) втілена в практичний жанр драми з науково-фантастичними деталями та ще й підсилюється епідемією.

https://hromadske.ua/posts/yak-serial-nevidime-rozpovidaye-pro-bajduzhist-pomstu-j-epidemiyu-i-dovodit-sho-v-zhitti-vse-ne-tak-i-pogano

«Комуністичний» детектив з Угорщини, нова екранізація Стівена Кінга та принцеса Діана. 10 найкращих серіалів року

Кадр із серіалу «Розроби» (Devs)

2020-й був ідеальним роком для виробників серіалів. Ми всі змушені були значно більшу частину часу, ніж раніше, проводити вдома, а незліченні серіали на всі смаки покращували нам настрій, зіпсований епідемією та карантином.

Упродовж дуже тривалого часу, заламуючи руки й кусаючи губи, hromadske обирало 10 найкращих серіалів року. Чудових було безліч, і якщо хтось не знайде свого улюбленого — зважте на нашу суб’єктивність. Так, ми теж дуже шкодуємо, що «Ферзевий гамбіт» не вліз — він саме був 11-им!

Далі:

https://hromadske.ua/posts/komunistichnij-detektiv-z-ugorshini-nova-ekranizaciya-stivena-kinga-ta-princesa-diana-10-najkrashih-serialiv-roku