f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Мінкульт ще не прийняв остаточного рішення про збір на підтримку українського кіно

24.03.2015

Міністерство культури не прийняло остаточного рішення про запровадження збору на підтримку українського кіно. Про це повідомив віце-прем'єр міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко, передає «Телекритика» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Станом на сьогодні у нас немає спільної точки зору. До слова, сьогодні в уряді ще одна нарада на цю тему», - сказав пан Кириленко 24 березня на прес-конференції.

Він розповів, що протягом трьох місяців розглядалося кілька варіантів підтримки українського кіно, але на сьогоднішній час вони відхилені, оскільки «містять елементи волюнтаризму і нерівноправності, плюс існує опір з боку продюсерів і телеканалів».

Сам пан Кириленко підтримує запровадження спеціального збору. За його словами, такий збір дозволить акумулювати більше 250 млн грн.

«Робота триває, до кінця весни ми повинні запропонувати парламенту консолідоване бачення і найбільш компромісний варіант підтримки українського кіно», - сказав віце-прем'єр.

Офіційний сайт Міністерства культури також наводить слова віце-прем'єра: «Процес йде непросто, ми будемо шукати ті рішення, які стануть предметом всезагального компромісу на цю тему. Без такого компромісу ми вносити законопроект до Парламенту не будемо», - наголосив В'ячеслав Кириленко. 

Нагадаємо, що в лютому Державне агентство з питань кіно представило представникам дистриб'юторських компаній та кінотеатрів власний законопроект щодо запровадження збору за показ іноземних фільмів в кінотеатрах та на телебаченні. За повідомленням Держкіно, 10 компаній у цілому підтримали цей проект, але склали список зауважень до нього. Законопроект досі не внесено до парламенту. Натомість у Раді ще 10 грудня 2014 року зареєстровано законопроект народних депутатів Миколи Княжицького та Сергія Тарути про збір за показ фільмів і збір з лотерей.

4 березня «Телекритика» організувала круглий стіл «Де брати додаткові кошти для виробництва українських фільмів?», під час якого законодавці, представники телеканалів, кінодистрибуторів та всіх дотичних до кіноіндустрії учасників ринку обговорили законодавчі ініціативи щодо підтримки українського кінематографу.

На круглому столі «Телекритики» представники теле- та кінобізнесу заявили, що запровадження збору за розповсюдження і демонстрацію фільмів може мати негативні наслідки для кіно- і телеіндустрії у вигляді скорочення вітчизняного серіального виробництва, колапсу прокату авторського кіно і бурхливого розвитку піратства.

Натомість кінодистриб'ютор, власник мережі «Кінопалац» та студії дублювання кінострічок Le Doyen Studio Богдан Батрух переконаний, що українські телеканали мають підтримати збір на підтримку українського кінематографу.

«Телекритика» та Міністерство культури, 24 березня 2015 року