f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

2 червня, п’ятниця, Синій зал

02.06.2017

Творча зустріч з художником анімаційного кіно, народним художником України, лауреатом Шевченківської премії ЕДУАРДОМ КИРИЧЕМ

У програмі вечора:

  • Спогади про творчість і людей, про «Київнаукфільм», виробництво і атмосферу, про початок українізації студії у 1960-ті, заборони і кон’юнктуру, про анімаційні фільми і живопис.
  • Перегляд вибраних уривків із анімації Едуарда Кирича і мистецтвознавче їх трактування у художньому, соціальному, культурному та інших контекстах.

Едуард Кирич від 1962 року працював у Творчому об’єднанні художньої мультиплікаці Київської кіностудії науково-популярних фільмів (нині – кіностудія «Укранімафільм»), де спільно із режисером Володимиром Дахном сотворив знаменитий анімаційний серіал «Як козаки...». 

Він – художник-постановник анімаційних фільмів «Енеїда», «Кам’яний вік», «Сказання про Ігорів похід», «Ми – жінки», «Лис Микита», «Пригоди Котигорошка та його друзів» та інших, сценарист, ілюстратор і карикатурист.

Ведуча вечора – Ганна Чміль, доктор філософських наук, культуролог, продюсер, академік Національної академії мистецтв України.

Куратор творчої частини вечора – Людмила Новікова, кандидат мистецтвознавства, науковий співробітник відділу кінознавства ІМФЕ імені М.Т.Рильського НАН України, кінокритик, історик кіно, член Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI. 

Початок о 17 годині