f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЗУПИНИТИ ПРОЦЕС ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ВИРОДЖЕННЯ НАЦІЇ.

20.03.2023

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

МОЖЛИВО ЦЕ ВДАСТЬСЯ ЗРОБИТИ ЗА НОВОГО МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ

Вже офіційно заявлено. Сергій Шкарлет нарешті звільняє крісло міністра, яке би й не мав займати опісля того, як був викритий на плагіаті. Хоча яка освіта - такий і міністр… Найімовірніший кандидат - Оксен Лісовий (на фото), директор Національного центру "Мала академія наук України" і доброволець 95-ї бригади Десантно-штурмових військ. А ще він син Василя Лісового, філософа, дисидента, політв’язня, одного з найдостойніших у поколінні Шістдесятників!

Зміною керівництва нам, громаді, треба неодмінно скористатись для створення платформи радикальних змін. Бо ж у сфері освіти Україна доборолась до самого краю - за яким інтелектуальне виродження. Уся освіта нині - це великий базар, де можна купити все, диплом будь-якого калібру. Платиш за «освіту» - то учись, пожалуста. І не має жодного значення, чи отримуєш ти хоча б мінімальні знання - гроші є головним критерієм.

У підсумку у вузи йдуть заледве не усі. Це триває уже не перше десятиліття. Відтак утворено цілі прошарки малограмотних особєй, які одне одного підтримують. Натомість люди з талантом і освітою (а вони зазвичай вільніші і принциповіші, малограмотність же спонукає до пристосуванства) незрідка потрапляють в неугодні і небажані персонажі. Це й на нашій владі позначається - скільки там нині малоосвічених, а то й просто недорікуватих людей. Та скрізь їх нині завізно…

Мені це видніше по творчих вузах. Чи можна було колись уявити, щоби на спеціальність Режисура набирались тьми і тьми молодих людей. Щоби на одного викладача падало (буквально так!) 100 (сто, я не жартую) студентів?! Заперечення блокуються просто: університету тре’ якось виживати, то ж не хочеш - мусиш… Тільки хіба це освіта? Порнографія якась.

До речі, перевірки роботи творчих вузів провадяться людьми зовсім інших профілів. Вони вимагають «привести у відповідність» навчання артистів і художників із загальними стандартами. Фізиків і артистів чи філологів треба навчати однаково, виходить так. То ж не дивно, що з кожним роком катастрофічно зменшуються години для викладання мистецьких і мистецтвознавчих дисциплін (історії мистецтва, скажімо), натомість збільшується кількість бо зна чого…

Якість освіти в середній школі падає з кожним роком - це вже мої спостереження як університетського викладача за якістю випускників школи). Відомі приклади того, як скорочуються програми викладання літератури й мови. Про це, утім, краще розкажуть учителі.

Усе це є прямою загрозою існування Української нації. Кількість недоспеціалістів наростатиме й далі, вони множаться і розмножуються. Це вже повний капець, уже у найближчому майбутньому. Тільки чомусь суспільство наше мовчить, здебільшого. Пора повстати. Попри війну. Бо це теж війна - внутрішня, проти ворога, який нібито «свій». Який нищить Україну і українців - нібито для їхнього ж блага.

Про Оксена Лісового. У 2012 році Оксен отримав ступінь кандидата філософських наук (філософська антропологія, філософія культури), а у 2015 році – вчене звання доцента. У 2021 році отримав почесне звання "Заслужений працівник освіти України".

З початку повномасштабного вторгнення Оксен Лісовий долучився до війська як доброволець у складі ДШВ. З початку війни його 95-та бригада була на Сході, в районі агломерації Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка.

Інформаційна частина тексту та фото Оксена Лісового за посиланням:

https://life.pravda.com.ua/.../society/2023/03/17/253401/

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach