f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вітаємо з днем народження діяча театру та кіно Станіслава СУКНЕНКА!

16.09.2022

Стелла Кломінська разом з Станіславом Сукненком.

НСКУ

Станіславе любий, з днем народження! Миру, натхнення, творчого запалу, фантастичних ідей, пропозицій і довгих, плідних років життя в мистецтві!

СУКНЕНКО СТАНІСЛАВ ВІКТОРОВИЧ

кінознавець, сценарист, режисер і актор.

Закінчив кінознавчий факультет Київського державного інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенко-Карого (нині КНУ театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого). Автор численних мистецьких статей, репортажів та інтерв’ю у періодичних виданнях України, Росії, Прибалтики, Чехії. Працював на Кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка старшим редактором в Українському експериментальному молодіжному творчому об’єднанні «Дебют». Був головним редактором ТРК «Студія 1+1» та «1+1 Продакшн», «Fresh-Продакшн», «Кіноквартал -95».

Жив і працював у Великій Британії – робота на ВВС та на радіо. Знімався в кіно, грав у театрі. Серед театральних робіт, зокрема роль Сергія Єсеніна у виставі «Коли вона танцювала» (Drama Center, Глазго) та Цинцинат у «Запрошенні до страти» за В. Набоковим (Art-Vic, Лондон). Як режисер поставив мюзикл «Не зовсім схожа на леді» (2000), який був представлений на Едінбурзському міжнародному театральному фестивалі. У 2003 році був автором і режисером спільного українсько-британського музично-поетичного проекту, присвяченого творам Вільяма Шекспіра (Новий театр на Печерську).

З 2004 року працює у Центрі Курбаса, втілюючи авторський проект «ВІЗУАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ». Один із засновників міжнародного міні-кінофестивалю «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЕКСПРЕС», який також відбувається в Центрі.

У 2010 році на сцені Центру поставив виставу «НІЧ В САДУ ЗАБУТИХ ФРУКТІВ» за текстами Тоніно Гуерра, в який виступив у якості режисера й актора. У 2012 році поставив на сцені Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки виставу «Страждання молодого Вертера» за твором Й. В. Гете.

Автор книг та фільмів «Кіноромани: українські письменники про свої улюблені фільми» (2006); «З України до Голлівуду» про видатних і знаних діячів американського кіно українського походження; режисер і сценарист документальних стрічок «... І буде нова Земля» (2003), «Монологи: Ніна Матвієнко» (2004), «Фрески часу» (2004), «Тетяна Яблонська: натхнення самоти» (2008), Його творча біографія щороку поповнюється новими проєктами, нагородами і задумами... Тож доповнюйте, друзі, цей пост!

Далі:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100012504902529

https://www.youtube.com/watch?v=b21-w9hMH-A