f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

КРОКИ ЗА ГОРИЗОНТ. СЬОГОДНІ, 25 ЛИПНЯ, 91 РІК ТОМУ НАРОДИВСЯ ФЕЛІКС СОБОЛЄВ (1931-1984).

25.07.2022

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Видатний кінорежисер, який у середині 1960-х докорінним чином змінив парадигму наукового фільму. Доволі пісне просвітницьке кіно, більше схоже на нуднуваті лекції для плебса, чарівним чином перетворилися на захоплюючі кіноподорожі у світ незнаного. Глядач дістав змогу ідентифікувати себе з ученим, пошукачем і відкривачем нових світів і нових істин.

„Мова тварин”, „Чи думають тварини”, „Сім кроків за горизонт”, „Я та інші”, „Дерзайте, ви талановиті”, „Коли зникають бар”єри”, „Київська симфонія” – ці та інші фільми Соболєва стали одкровенням для мільйонів глядачів. Саме мільйонів, оскільки його стрічки викликали колосальний інтерес публіки.

За Соболєвим доволі швидко постала ціла школа нового українського наукового кіно. Нині, коли наука, сам інтелект людський не є „модним” і піддається заледве не шаленій атаці неуків різного калібру, наукове кіно переживає не кращі часи. Та все ж фільми Соболєва були, є і будуть! Згадаймо метра, згадаймо класика кіно – вітчизняного і світового! Вічна і подячна шана Вам, майстре!

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

https://www.youtube.com/watch?v=LsaVGb3aTYU