f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Скасовано український прокат стрічки «Номер 44»

15.04.2015

15 квітня 2015 року було скасовано український кінопрокат стрічки Даніеля Еспінози «Номер 44», що мала вийти на екрани 16 квітня.

Про таке повідомило видання kino-teatr.ua із посиланням на офіційний лист компанії «Мульти Медіа Дистрибюшн», яка була українським дистриб’ютором фільму.

У листі йдеться про те, що російська компанія «Централ Партнершип», яка володіє правами на прокат стрічки «Номер 44» на території СНД (зокрема, в Україні), відкликала стрічку з прокату.

Наводимо текст офіційного листа компанії «Мульти Медіа Дистрибюшн».

Правовласник фільму «Номер 44» відкликав ліцензію на прокат стрічки в Україні

Голлівудський трилер від продюсера Рідлі Скотта «Номер 44» про радянського розвідника не покажуть у кінотеатрах України. 15 квітня компанія «Централ Партнершип», яка є правовласником фільму «Номер 44», повідомила про те, що відкликає ліцензію на прокат стрічки в Україні. У зв’язку із цим «Multi Media Distribution», українська кінопрокатна компанія цього фільму, була вимушена зняти з прокату картину в усіх кінотеатрах країни.

Ситуація виявилася непередбаченою для української сторони. 15 квітня на офіційному сайті Міністерства культури Російської Федерації було опубліковано інформацію про те, що після прес-перегляду «Номера 44» виникли питання, що стосуються змісту фільму, в першу чергу – викривлення історичних фактів і своєрідних трактувань подій до, під час і після Другої світової війни. Як наслідок, компанія «Централ Партнершип» відкликала свою заявку на отримання прокатного посвідчення для фільму в Росії, беручи на себе усі комерційні наслідки, пов’язані з таким рішенням. Невдовзі після такого рішення правовласник повідомив про відкликання ліцензії на прокат в Україні.

Нагадаємо, українська прем’єра фільму «Номер 44», у якому грають Том Харді та Гері Олдмен, мала відбутися 16 квітня. Як повідомляє директор компанії «Multi Media Distribution» Роман Мартиненко, Державне агентство України з питань кіно без проблем видало прокатні посвідчення для цього фільму. Трилер про радянський режим сталінського періоду міг би вийти більше ніж на 60 екранах у 20 містах країни. Фільм «Номер 44» знімали за мотивами роману британського письменника Тома Роба Сміта «Дитя 44». У книзі описані серійні убивства, що відбуваються на території СРСР у період правління Сталіна. Роман англійського письменника було опубліковано 2008 року, перекладено 26-ма мовами і удостоєно призу Асоціації детективних письменників. Фільм «Номер 44» став однією із найбільш очікуваних екранізації року. Світова прем’єра стрічки відбудеться 17 квітня, але без участі українського глядача.

kino-teatr.ua, 15 квітня 2015 року