f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Фільм Павла Острікова «Випуск ʼ97» відзначено на 70-му МКФ у Локарно

13.08.2017

12 серпня 2017 року короткометражну стрічку Павла Острікова «Випуск ʼ97» було відзначено на 70-му МКФ у Локарно, Швейцарія.

Фільм, представлений у конкурсній програмі «Леопарди майбутнього» (Pardi di domani), яку було укладено із короткометражних і середньометражних стрічок режисерів, які ще не створили повнометражних фільмів, отримав нагороду Молодіжного журі (Premio Giuria dei giovani).

Департамент освіти, культури і спорту кантону Тічино, Швейцарія преміював переможця сумою у 1500 швейцарських франків.

У центрі сюжету «Випуску ʼ97» – дивакуватий Роман, який ремонтує телевізори та продає на ринку антени. Одного разу він зустрічає свою однокласницю, яку не бачив два десятки років. І тепер він намагається не втратити її знову.

Продюсер фільму – Юрій Мінзянов. Головні ролі виконали Олександр Пожарський та Олеся Островська.

«Нервувались більше, ніж завжди, так як вперше на кінофестивалі такого рівня. Але глядачі відреагували на фільм чудово. Приємно було побачити після показу українську сімʼю, яка живе у Швейцарії більше 10 років. В такі моменти розумієш, що, перебуваючи за кордоном, хоч іноді хочеться повернутись додому, навіть за допомогою кіно», – розповів режисер Павло Остріков обʼєднанню «Сучасне Українське Кіно», членом якого він є.

Премʼєра «Випуску ʼ97» відбулась 21 липня 2017 року на Одеському міжнародному кінофестивалі, де фільм здобув приз найкращому короткометражному фільму Національного конкурсу.

Власна інформація НСКУ