f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Олесь Санін пропонує глядачам вибрати фільм, який представить Україну на премії «Оскар»

12.09.2014

Після звинувачень членів Українського Оскарівського комітету в корупції від творців фільму «Плем’я», режисер фільму «Поводир» Олесь Санін зробив неочікувану заяву у місті Рівне, де 11 вересня відбувся спеціальний показ стрічки.

Олесь Санін, режисер:

"Зачеплена честь гідних людей. Тому фільм «Поводир» викликає фільм «Плем'я» на дуель. Не в Фейсбук, а в кінотеатрі. Максимально великий зал, два фільми, глядацьке голосування. Тільки воно сьогодні може служити еталоном справедливості. Нехай глядач вирішує".

Нагадаємо, 9 вересня Український Оскарівський комітет у складі народної артистки України Ади Роговцевої, народного артиста України кінорежисера Олега Фіалко, лауреата 2 технічних премій «Оскар» Анатолія Кокуша, голови Національного Союзу кінематографістів Сергія Тримбача, кінокритика, ведучого телепрограми «Аргумент-кіно» (1+1) Володимира Войтенка, письменника і сценариста Андрія Куркова, президента Асоціації Продюсерів України Олексія Сєркова та продюсера, президента Асоціації «АРМА-Україна» Дмитра Колеснікова оголосив, що фільм «Поводир» представить Україну на церемонии вручения премии Оскар за 2014 год.

Після цього режисер і продюсер фільму «Плем'я» заявили, що не задоволені складом Оскарівського комітету та вважають його рішення нечесним. Як заявив на Facebook режисер Мирослав Слабошпицький"Ми безумовно будемо апелювати до [Американської кіно-]академії, і скоріш за все Україну цього року дискваліфікують".

Представники оскарівського комітету також неодноразово коментували ситуацію, що склалася.

Денис Масліков, Секретар Оскарівського комітету:

Ми обрали фільм, який відповідає критеріям Американської кіноакадемії. Так що ми все робимо правильно.

Нехай висувають нам конкретні претензії. Поки, крім образи, ми нічого не почули.

Рішення експертної комісії підтримують і багато представників вітчизняної кіноіндустрії.

Людмила Горделадзе, директор кінотеатру «Жовтень»:

«Демократія - це процедура. За процедурою вибрали «Поводир».

Решті - змиритися. Тим більше, що для Оскара від України, на мій погляд, важливий меседж. В «Поводирі» такий меседж є. А «Плем'я», на мій погляд, видатний твір за формою ».

Андрій Халпахчі, директор Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»:

«Картина «Поводир» Олеся Саніна більше підходить для участі в премії «Оскар». Адже ця робота є повномасштабною, тоді як фільм Мирослава Слабошпицького «Плем'я» є камерним».

Перший фестивальний показ фільму «Поводир» відбувся 16 липня в рамках Національної та Міжнародної конкурсних програм Одеського міжнародного кінофестивалю. «Поводир» був відзначений двома призами. «Золотий Дюк» за «Кращу акторську роботу» отримав актор Станіслав Боклан за роль сліпого кобзаря Івана Кочерги. Також журі Національної конкурсної програми нагородило дипломом за візуальне рішення фільму оператора «Поводиря» Сергія Михальчука. Крім цього фільм «Поводир» буде представлений в міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю, який пройде в столиці Польщі 10-19 жовтня 2014 року.

Національна прем'єра картини відбудеться 12 листопада 2014 року. Прокат запланований з безпрецедентним для національного кіно розмахом - фільм буде показаний в усіх кінотеатрах України.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.