f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

На базі кінотеатру «Львів» планують створити Центр української культури та кіномистецтва

15.07.2015

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, який опікується збереженням і підтримкою обласних закладів кіномережі та кіновідеопрокату, поділяє думку Національної спілки кінематографістів України щодо необхідності збереження кінотеатру «Львів» та підтримує ініціативу створення на його базі Центру української культури та кіномистецтва. Про таке йдеться у листі названого Департаменту від 23 червня 2015 року, отриманому НСКУ.

Система кінообслуговування населення Львівщини перебуває у стані, що не задовольняє вимоги суспільства, повідомляє Департамент з питань культури, національностей та релігій. Недостатня підтримка місцевих органів влади призвела до практичної ліквідації кінообслуговування в більшості районних центрів, невеликих містах, селах, а також до нерівності умов доступу до кінопослуг як у територіальному, так і в соціальному розрізі.

З метою розповсюдження фільмів українського виробництва Департамент з питань культури, національностей та релігій вважає перспективним створення Центру української культури та кіномистецтва на базі Комунального підприємства обласної ради «Кінотеатр Львів» шляхом реорганізації цього підприємства та Комунального підприємства обласної ради «Львівська обласна контора прокату кінофільмів».

Створення Центру української культури та кіномистецтва було передбачено розробленим Департаментом з питань культури, національностей та релігій проектом Програми підтримки кінематографії у Львівській області на 2015–2017 роки, який було подано на розгляд постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради. Реалізація такого пілотного проекту, на думку Департаменту з питань культури, національностей та релігій, мала зберегти єдиний базовий кінотеатр Львівської області та фільмофонд львівської контори кінопрокату, що є національною культурною спадщиною.

Планувалося, що діяльність Центру дозволить забезпечити надання якісних послуг кінопоказу, проведення міжнародних кінофестивалів, концертів, виставок, конференцій, презентацій, різноманітних культурно-мистецьких заходів, створить сприятливі умов для розвитку дитячого кіно та анімації, підтримки молодих виконавців, пропагування української сучасної культури та кіномистецтва.

А втім, постійна депутатська комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради не підтримала поданих пропозицій.

Станом на 23 червня 2015 року Програма підтримки кінематографії на 2015–2017 роки не була затверджена сесією Львівської обласної ради.

Відтак, Департаментом з питань культури, національностей та релігій було підготовлено новий проект програми підтримки кінематографії – на 2015 рік (фактично, на півроку – НСКУ). Цей документ внесено до порядку денного чергового засідання сесії Львівської обласної ради.

Планується підписання трьохстороннього Меморандуму про співпрацю між комунальними підприємствами «Обласна контора прокату кінофільмів» і «Кінотеатр Львів» та Ініціативною групою з порятунку кінотеатру «Львів».

Департамент з питань культури, національностей та релігій вважає, що активна позиція громади та діяльність громадських інституцій, громадські ініціативи допоможуть налагодити комунікацію органів влади з громадськістю та можуть бути дієвими у важливій справі відновлення роботи кінотеатру «Львів», збереження за кінотеатром функцій кінозакладу, а також творення нових форматів діяльності кінотеатру.

Власна інформація НСКУ