f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Пилип Іллєнко провів зустріч із керівником німецької студії «Бабельсберг»

08.07.2015

Під час візиту до Берліну з нагоди відкриття Днів українського кіно на підтримку Олега Сенцова, що тривали з 29 червня по 2 липня 2015 року, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко провів зустріч із керівником студії «Бабельсберг» (Babelsberg) Карлом Вебкеном.

Про таке голова Держкіно повідомив 3 липня 2015 року на власній сторінці у Фейсбук.

«Відвідав легендарну студію Babelsberg та зустрівся з її керівником Чарлі Вебкеном. Обговорили можливості проведення європейськими продакшенами зйомок в Україні, а також практику податкових відшкодувань (tax incentives) для іноземних кіновиробників у Німеччині, – написав Пилип Іллєнко. – Запровадження системи tax incentives може стати одним з основних стимулів залучення західних (і не тільки) продюсерів для зйомок в Україну і є цілком виправданим економічним кроком, адже іноземний виробник забезпечуватиме роботою не тільки кіноіндустрію (студії, рентали, сервісні компанії, творчі і технічні кадри), але й приноситиме гроші в дотичні галузі (готелі, транспорт, заклади харчування, індустрія розваг, туризм, банківський сектор тощо). Крім того, в результаті роботи в Україні іноземних продакшенів ми отримаємо доступ до сучасних технологій і практик кіновиробництва, які в подальшому можуть бути використані для створення національного продукту».

Кіностудію «Бабельсберг» було засновано в 1912 році. Від початку вона носила назву UFA, надалі, в часи НДР, – DEFA. 2004 року збідніле підприємство за 1 євро придбала інвестиційна група на чолі з Карлом Вебкеном. Відтоді справи кіностудії пішли вгору, пише «Телекритика».

Підприємство спеціалізується на послугах у виробництві масштабних кінофільмів, незалежних стрічок і телешоу для Німеччини і міжнародних проектів. У Потсдамі поблизу Берліна на території 39 акрів (близько 16 гектарів) діє 20 павільйонів, а також локації для натурних зйомок.

Власна інформація НСКУ