f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Вітання Президента України учасникам і гостям Днів українського кіно в Берліні на підтримку Олега Сенцова

29.06.2015

Сьогодні, 29 червня 2015 року, у Берліні розпочинаються Дні українського кіно на підтримку кінорежисера Олега Сенцова, вже понад рік незаконно утримуваного Росією за сфабрикованими звинуваченнями. Президент України Петро Порошенко привітав учасників і гостей заходу. Подаємо текст вітання.

Шановні друзі!

Вітаю вас із вагомою мистецькою і суспільною міжнародною подією – проведенням у Берліні Днів українського кіно на підтримку Олега Сенцова. Україна вдячна усім, хто підтримує її громадян, які під час анексії Криму та неоголошеної війни стали полоненими, політв’язнями чи переслідуваними за свій патріотизм і любов до свободи.

«Потрібна не лють і ненависть, – писав український класик світового кіно Олександр Довженко, – а висота розуму». Дякую усім, хто з висоти розуму, великої європейської традиції поваги до людських прав доклав зусиль до проведення цього заходу. Вірю, що Європа не забуде про долю кінорежисера Олега Сенцова, про долю всього кримськотатарського народу і про факт першого з часу Другої світової війни відторгнення силою території незалежної держави. Нас усіх об’єднує бажання підтримати митця, який бореться за незалежність та суверенітет своєї Батьківщини, відстоює водночас мир і безпеку всього європейського континенту. Вірю, що разом ми зробимо все для його визволення. Так само вірю, що народи Європи спільно протистоятимуть загрозам, з якими український народ веде боротьбу на Сході своєї країни.

Сподіваюся, що Дні українського кіно в Берліні відкриють нові імена, нове осмислення людського буття, нову Україну, яка героїчно бореться і творить, будує правову державу і вільне суспільство, зберігає толерантність і плекає творчу свободу.

Зичу всім миру, злагоди і незабутніх вражень.

Петро Порошенко

Офіційне Інтернет-представництво Президента України, 29 червня 2015 року