55-ий Краківський МКФ відзначив стрічку «Дибук. Історія мандрівних душ»
08.06.2015

6 червня 2015 року на церемонії нагородження 55-го Краківського МКФ було відзначено документальну стрічку Кшиштофа Копчинського «Дибук. Історія мандрівних душ», зняту за участі Польщі, Швеції та України.
Фільм був визнаний Найкращим документальним фільмом Національного конкурсу Краківського МКФ. Відповідну фестивальну нагороду – «Срібного коника» – отримав режисер стрічки «Дибук. Історія мандрівних душ» Кшиштоф Копчинський.
85-хвилинний фільм змагався одночасно у Міжнародному конкурсі повнометражних документальних фільмів і у польському Національному конкурсі. Дія стрічки розгортається в Умані – місці прощі хасидів і водночас майданчику поширення українського націоналізму.
У рішенні журі зазначено, що фільм відзначено «за сміливість і безкомпромісність у демонструванні надзвичайно складної та універсальної проблеми взаємної нетерпимості у зіткненні з небезпеками сучасного світу».
Від України над фільмом працювали Національна кінематека України, кінокомпанія «МаГіКа-фільм» та Державне агентство України з питань кіно. Ко-продюсер стрічки «Дибук. Історія мандрівних душ» – Геннадій Кофман, програмний директор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Із перемогою Геннадія Кофмана привітав почесний президент FIPRESCI, кінокритик Андрій Плахов. «Вітаю свого колегу, продюсера Геннадія Кофмана із нагородою, яку отримав його фільм на МКФ у Кракові. Це дуже серйозна робота польських, українських і шведських кінематографістів. Усе відбувається в Умані. Дві сили – хасиди і місцеві жителі, українці. Впевнений, що фільм викличе «бурхливі дискусії». Але ми не шукаємо легких шляхів! Вітаю!» – написав він.
Спілка приєднується до вітань авторам фільму.
Власна інформація НСКУ