f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Прем'єра документальної стрічки «Immigraniada» у Чернівцях

06.05.2015

7 травня 2015 року, о 20:30 у Чернівцях у кінотеатрі «Ефект» відбудеться прем’єра документального фільму Станіслава Пуздряка і Віталія Скігара «Immigraniada».

«Змінити життя, щоб вижити. Чи змінити виживання на життя? Чи вартий вибір мільйонів українців, що шукають щастя не вдома? «Immigraniada» – це фільм знятий двома небайдужими хлопцями, які вирушили в подорож п’ятьма країнами Європи, щоб дізнатись як там живуть українці. Фільм нікого не засуджує та не вихваляє, а створений для того, щоб показати причини, через які люди мігрують та чи варте воно того», – йдеться в анотації стрічки.

Над фільмом «Immigraniada» працювали:

Станіслав Пуздряк – режисер, монтажер, оператор.
Віталій Скігар – оператор.
Володимир Царюк – оператор.
Владислав Бабюк – композитор.

Презентує стрічку студія «Boroda Cinema».

Документальний фільм розповідає про те, як насправді живеться українцям поза межами рідної держави та про справжні причини переїзду за кордон. Станіслав Пуздряк та Віталій Скігар побували у Франції, Польщі, Чехії, Німеччині та Італії. Також вони відвідали і міста України: Київ, Чернівці, Львів, Одесу та Кам’янець-Подільський. Створювали фільм «Immigraniada» впродовж 3 місяців, повідомляє «Молодий буковинець».

В пошуках кращого життя українці емігрують до інших країн. Одна з головних причин того, що вони покидають країну – відсутність перспектив та можливостей для влаштування майбутнього. Українці не відчувають себе захищеними у власній державі. Та позбуваючись «невпевненості у завтрашньому дні в Україні», емігранти отримують «невпевненість у завтрашньому дні за кордоном». Акцент у стрічці зроблено на проблемі еміграції студентської молоді.

«Фільм нікого не засуджує та не вихваляє, а створений для того, щоб показати причини, через які люди мігрують та чи варте воно того. Фільм «Immigraniadа» – це спроба поглянути на проблему з іншого кута», – зазначив Станіслав Пуздряк.

Про роботу над стрічкою автори розповіли в інтерв’ю телеканалу «ТВА». Зокрема, зазначивши, що її було знято за власні кошти, зароблені зніманням весіль.

Від 7 до 13 травня стрічка «Immigraniada» йтиме малим прокатом у чернівецькому кінотеатрі «Ефект» на сеансах о 16.20 та 20.30.

З часом автори фільму планують організувати покази стрічки у Києві.

Сторінка події на Фейсбук тут>>>.

Власна інформація НСКУ