f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

My Street Films Ukraine на Фестивалі кіно та урбаністики «86»

01.05.2015

3 травня о 13:00 у Славутичі в рамках Другого міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» розпочнеться показ українських короткометражних стрічок – учасників конкурсу My Street Films Ukraine.

Міжнародний проект My Street Films – це заклик до людей звідусіль взяти в руки камеру та мовою кіно розказати про свій район, вулицю чи сусіда. Проект народився в Лондоні, а згодом вирушив подорожувати містами Європи.

Фестиваль «86» запросив творчих людей з усієї України взяти участь у конкурсі і зняти кіно, головну роль у якому грає їхнє місто. Автори найцікавіших ідей, заручившись підтримкою професійних кураторів, упродовж місяця працювали над своїми фільмами. Переможець конкурсу поїде до Лондону на фестиваль Open City Doc Fest.

Етапи конкурсу:

  • до 15 березня – подання аплікаційних форм
  • 26 березня – оголошення результатів, початок розробки проектів
  • 4-5 квітня – тренінг у Києві (майстер-класи та особисті консультації з фахівцями у сфері кіно)
  • до 25 квітня – зйомки, монтаж, дистанційні консультації, завершення роботи над проектами
  • 3 травня – прем’єра фільмів на фестивалі «86» у Славутичі, оголошення переможця
  • 16-21 червня – презентація проекту на Open City Doc Fest у Лондоні
  • липень-серпень – презентація проекту у різних містах України та публікація на сторінці «86»

Майстер-класи та консультації для учасників конкурсу проводили кінорежисери Катерина Горностай, Андрій Литвиненко, Олександр Ратій, а також співзасновники і куратори Фестивалю кіно та убаністики «86» Надія Парфан та Ілля Гладштейн.

Фіналістами конкурсу стали 12 робіт про Новояворівськ, Київ, Сімферополь, Краматорськ, Бережани і Херсон.

Мій Кристал
(реж. Оксана Казьміна, документальний, Новояворівськ, 15’)
Оксана і Саша мали багато спільного в їхньому рідному Новояворівську, але потім їхні дороги розійшлися. Чи бувають колишніми найкращі друзі, рідні міста та перші закоханості?

Серед хат
(реж. Оксана Носач, документальний, Київ, 6’)
Місто потрапило до села… Чи, може, це село опинилось посеред міста? Абсурдність співіснування двох світів в одному просторі.

Колишні
(реж. Олена Москальчук, Дмитро Бурко, документальний, Київ, 12’)
Книжковий ринок Петрівка – місце, куди зносять старі, непотрібні книжки. Продавці цього ринку – люди «старого загартування», які досі сприймають книгу як своєрідну валюту.

Нічия земля
(реж. Джеміль Альханов, документальний, Сімферополь, 10’)
Кримський татарин Мухтерем повертається на батьківщину з Узбекистану, куди 1944 року вислали його батьків. Але там він змушений жити незаконно, побудувавши дім на пустирі.

Очікування
(реж. Денис Фурдин, документальний, Київ, 10’)
Модель сприйняття руху і його очікування. Послідовність і невпинність у часовому вимірі нашого шляху. Подорож зупинками, які фіксують наше циклічне існування.

На Сході
(реж. Пьотр Армяновський, документальний, Краматорськ, 9’)
Краматорськ – це місто великих заводів, брудного повітря й розбитих доріг. Всього того, що мені не подобалось у рідному Донецьку, але за чим я тепер сумую.

Першим приходить Реванш
(реж. Дарина Ніколенко, документальний, Київ, 12’)
Київський іподром – типове місце постсоціалістичного простору, яке після розвалу Союзу поступово занепадало. Єдине, що робить його живим, – це парадоксальна відданість людей своїй справі.

Я на дитмайданчику
(реж. Поль Гранек, документальний, Київ, 12’)
Русанівка – це острів-мікрорайон, який населяють діти, собаки, старі та рибалки. Фільм показує іронію людського буття, затиснутого між дитмайданчиком і кладовищем домашніх тварин.

Битва за «Жовтень»
(реж. Ксенія Краснова, мок’юментарі, Київ, 7’)
Кінотеатр «Жотень». Він і Вона. Зелений паркан, що їх розділив. Здавалося б, до чого тут Вакарчук? І хто переможе у цій вирішальній битві?

…Бережани, Бирижини…
(реж. Василь Павук, документальний, Бережани, 9’)
Передати дух міста. Показати кілька граней шліфованого віками дивовижного старого та водночас сучасного міста Бережани.

Цвєтаєвої та Маяковського. Епізод 1
(реж. Поліна Мошенська, Марина Ляпіна, документальний, експериментальний, Київ, 7’)
Вулиця – вітальна, кінетична та сповнена різноманітних ефектів. Повсякденне життя двох вулиць із парадоксальними іменами поетів у спальному районі Києва. Сім’я вийшла на прогулянку.

POGRUZHENIE
(реж. Олександр Зирянов, ігровий, Херсон, 13’)
Головний герой фільму – це час у провінційному місті, який обчислюється не хвилинами, годинами чи днями, а певними подіями.

Вирішувати, хто саме з учасників поїде на лондонський OpenCityDocFest, буде почесне журі у складі режисера фільму «Російський дятел» Чада Ґрасіа, української сценаристки і режисерки Жанни Озірної та засновника OpenCityDocFest Майкла Стюарта.

За матеріалами «86»

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.