f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Програма Другого фестивалю кіно та урбаністики «86»

30.04.2015

30 квітня о 20:00 у Кіноконцертному комплексі міста Славутич відбудеться відкриття Другого міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86».

Протягом кінофестивалю буде показано 10 докумантальних стрічок з Чехії, Франції, Швеції, США, Великобританії, України, Німеччини, Мексики, Італії, Швейцарії, Канади та Китаю, а також 19 коротких метрів. Все це – українські прем’єри. Серед них: переможець кінофестивалю Sundance «Російський дятел», велосипедна стрічка десятиліття «Вело проти Авто» та два музичні фільми «Звук і пристрасть у Західному Берліні» та «Місто як острів».

Також на глядачів чекає спеціальна короткометражна програма «Гра в міста – 2». Це авторські портрети Річмонда, Мілана, Катовіце, Львова та Риги. Український портрет представлений роботою Жанни Озірної «Перша співбесіда».

Гості фестивалю: продюсерка фільму-відкриття «Панельні історії» Вероніка Янаткова, команда стрічки «Російський дятел» – режисер Чад Ґрасіа та продюсерка Марина Орєхова, українська сценаристка та режисерка Жанна Озіріна, співзасновниця фестивалю коротких метрів Wiz-Art Ольга Райтер, а також Ганнес Ланґ – режисер фільму «Покличте менеджера», після показу якого відбудеться дискусія про феномен міського сквотингу за участі представників харківського сквоту «Автономія».

Українську урбаністику на фестивалі представлять роботи фіналістів конкурсу My Street Films Ukraine – 13 коротких метрів із Сімферополя, Краматорська, Новояворівська, Бережан, Херсона та Києва. Почесне журі у складі гостей фестивалю обере переможця, який поїде на Open City Doc Fest у Лондоні.

Протягом усієї кінопрограми працюватиме дитячий табір. Наймолодші учасники будуть слухати лекції про міста, екологію, енергетику та навіть побудують власне місто мрії. Відкриє фестиваль хакатон із генерування ідей для розвитку міста Славутич «Збери місто». В рамках події відбудеться майстер-клас зі створення міських меблів від «Пилорами».

Програма фестивалю

Панельні історії

30.04 / 21:00

Реж. Лоренц Фіндайзен (Чехія, Франція, 2014, 72’)

Панельні будинки — водночас капіталістичний винахід і радянський символ — пов’язали долі людей із різних частин Європи. Мешканці «бетонних коробок» розказують про свій досвід, обумовлений промисловим житлобудівництвом на тлі конфлікту ідеологій Сходу і Заходу. Фільм оповідає історію європейської стандартизації, що вплинула на життя цілих поколінь.

Фільм представить продюсерка Вероніка Янаткова.

H2Omx

01.05 / 14:00

Реж. Хосе Коен, Лоренцо Хаґерман (Мексика, 2013, 82’)

Чи зможе 22-мільйонне меґамісто забезпечити себе водою? Мехіко розташоване не біля водойми, а посеред висушеного озера. Свіжу воду туди доводиться привозити з інших штатів. А стічні води, виходячи з міста, осідають на сільськогосподарських угіддях. Фільм досліджує екологічну ситуацію в Долині Мехіко та боротьбу міста за виживання.

Найбезпечніше місце на Землі

01.05 / 16:00

Реж. Едґар Гаґен (Швейцарія, 2013, 100’)

За останні 60 років у світі накопичилось понад 350 тисяч тонн радіоактивних ядерних відходів. Їх необхідно на тисячі років захоронити в такому місці, де вони не зашкодять людям та навколишньому середовищу. Таке сховище досі не створене, а виробництво ядерних відходів не вщухає. Науковці намагаються знайти найбезпечніше місце на Землі, аби вирішити цю проблему.

Російський дятел

01.05 / 18:00

Реж. Чад Ґрасіа (США, Великобританія, Україна, 2014, 80’)

«Російський дятел» – детективна історія про причини Чорнобильської ядерної катастрофи. Ексцентричний український художник Федір Александрович веде власне розслідування і висуває нову версію того, що сталось у 1986 році. Назва фільму відсилає до таємного радіосигналу, що транслювався з території СРСР у часи холодної війни.

Фільм представить режисер Чад Ґрасіа.

Звук і пристрасть у Західному Берліні

01.05 / 21:00

Реж. Йорґ Гоппе, Клаус Мек, Гайко Ланґе (Німеччина, 2015, 92′)

Музика, мистецтво і хаос у шаленому Західному Берліні 1980-х. Місто, оточене стіною, стало творчою Меккою для субкультур і поп-культури. «Звук та пристрасть у Західному Берліні» – це динамічний колаж архівних відеозаписів бурхливого десятиліття, що почалося з панку і закінчилося Парадом кохання, в місті з короткими днями і нескінченними ночами.

Залізне міністерство

02.05 / 14:00

Реж. Джей Пі Снядецький (Китай, 2014, 82’)

Фільм «Залізне міністерство», ввібравши в себе три роки спостережень за китайськими залізницями, дає нам зазирнути в надри безмежної країни в невпинному русі. Там пульсують плоть і метал, брязкіт і скрип, світло і темрява, мова і жести. Звуки залізничних поїздок зливаються в симфонію, сповнену радості й тривоги від соціальних і технологічних перетворень.

Подвійне щастя

02.05 / 16:00

Реж. Елла Райдел (Австрія, Китай, 2014, 75’)

Подвійне щастя – це кіноподорож у Китай, де було створено незвичний будівельний проект – точну копію ідилічного австрійського містечка Гальштат. У китайській мові вираз «подвійне щастя» означає, що коли двоє єднаються у шлюбі, добробуту стає вдвічі більше. Так само щастя може дублюватися в паралельних світах оригіналу й копії, реальності й вигадки.

Покличте менеджера

02.05 / 18:00

Реж. Ганнес Ланґ (Німеччина, Італія, 2014, 93’)

Як писав Вільям Берроуз, будь-який прибулець, поглянувши на нашу планету, негайно сказав би: «Покличте менеджера». У фільмі Ганнеса Ланґа ми бачимо наш світ, що водночас розвивається й занепадає, очима антрополога з іншої планети. Сім країн і сім реалій – від нетрів Індії та літієвих шахт Болівії до Сполучених Штатів, де науковці розраховують побороти смерть вже у ХХІ столітті.

Після фільму відбудеться розширена дискусія про феномен міського сквотингу за участі режисера Ганнеса Ланґа та Дмитра Ботавіна, представника чи не найуспішнішого українського сквоту «Автономія» (Харків). Дискусія відбуватиметься за підтримки Фонду ім. Рози Люксембург.

Місто як острів

02.05 / 21:00

Реж. Тімоті Джордж Келлі (Канада, Великобританія, 2014, 72’)

Монреаль – це острів, де інді-сцена переживає небачений розквіт. Не зраджуючи духу самої музики, цей фільм у стилі DIY занурює нас у світ стихійних концертів на дахах, парковках і дитячих майданчиках. Це любовний лист Монреалю, а також дослідження мистецьких, географічних і економічних чинників, що сформували одне з найцікавіших музичних середовищ у світі.

Вело проти Авто

03.05 / 16:00

Реж. Фредерік Ґерттен (Швеція, 2015, 90’)

Велосипед – надзвичайний інструмент змін. Активісти та міста в усьому світі переходять на нову систему. Але потужні корпорації, що збагачуються за рахунок автомобілів, щороку вкладають мільярди у рекламу та лобіювання своїх інтересів. Фільм досліджує щоденну глобальну драму на дорогах світу.

ГРА В МІСТА – 2

03.05 / 14:00

Спеціальна програма коротких метрів про сучасні міста. В головних ролях – Річмонд, Мілан, Катовіце, Львів і дві Риги – очима людей і очима котів. Дикий звір заховався у лісі з графіті, світло розігрує драму міського пейзажу, камера вивчає нутрощі «машини для життя». Авторські портрети міст, зняті у 2014-2015 роках.

Коти в Ризі (реж. Джон Банґ Карлсен, Латвія, 2014, 15’). Погляд на столицю Латвії очима й вухами котів. Доки по телевізору передають сюжети про загрозу вторгнення Росії, коти муркочуть, фиркають і позіхають. По місту повно цих мовчазних свідків, які пильно стежать за всім, що відбувається навколо.

Квант (реж. Flatform, Італія, 2015, 8’). Перед нами – статичний кадр італійського гірського селища, в якому по черзі підсвічуються різні деталі. Відчуття відстані зникає, бо звуки чуються зовсім поруч. Постають мініатюри. Захоплива гра світла та звуку між ніччю і днем.

Суперблок (реж. Тереза Чепєц, Польща, 2014, 20’). Суперблок – це величезний багатоквартирний будинок, спроектований як «житлова машина». На його 15 поверхах вміщується до трьох тисяч мешканців. 762 квартири і 762 історії. Ми зазирнемо лише в кілька з них.

Квітка на стіні (реж. Нільс Вестерґард, США, 2014, 4’). Дослідження природи у міському просторі. Цей короткий анімаційний фільм, присвячений місту Річмонду, знято з використанням понад 1900 паперових вирізок, графіті, елементів стінопису та допомоги відданих друзів.

Не смітити! (реж. Яак Кілмі, Латвія, Естонія, 2014, 17’). Острів Луцавсала – унікальне місце в самому серці Риги. У радянські часи його перетворили на рай для дачників. Мешканці острова налаштовані зберегти свою садибу-комуну попри плани міської ради зробити на цьому місці сучасний центр міста.

Перша співбесіда (реж. Жанна Озірна, Україна, 2015, 13’). Дівчина їде на велосипеді на свою першу в житті співбесіду, але стається дорожній інцидент, що змінить її день.

ЕФЕМЕРНА ПРОПАГАНДА

02.05 / 12:00

Програма «Ефемерна пропаганда» – збірка британських та американських агітаційних мультфільмів 1940-1950-х років. Їх замовниками були урядові й комерційні структури, що в такий спосіб поширювали ідеї соціального страхування, нагадувати про безпеку дорожнього руху та застерігати від комуністичної загрози. На екранах з’явилися «правильний громадянин» Чарлі та цвіркун-мораліст Джиміні Крікет, а диснеївські зірки Ґуфі і Дональд Дак вперше зустрілися з урбаністичними викликами.

Термін «Ефемерне кіно» ввів американський колекціонер Рік Прелінгер на позначення рекламних, навчальних та агітаційних фільмів, що слугують певній тимчасовій меті. Такі ширвжиткові фільми-одноденки завжди займали периферійне місце в архівах кіно, але водночас були досить влучним відображенням своєї історичної доби.

Програма підготовлена у партнерстві з Національним Центром Олександра Довженка. Її представлятиме куратор Олександр Телюк.

MY STREET FILMS UKRAINE

03.05 / 13.00

Кінопоказ 13 коротких метрів із Сімферополя, Краматорська, Новояворівська, Бережан, Херсона та Києва, фіналістів конкурсу.

Розклад Другого міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» доступний за посиланням >>>.

За матеріалами «86»

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.