f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Мінкультури ініціює створення Інституту для просування української культури в світі

28.04.2015

Міністерство культури України ініціює створення Українського інституту Тараса Шевченка, повідомив офіційний сайт відомства.

«Створення інституції подібного типу закладе механізми для співпраці громадянського суспільства та держави у справі просування української культури за кордоном», - вважає віце-прем’єр-міністр, міністр культури В’ячеслав Кириленко.

Концепція Інституту була напрацьована Українським центром культурних досліджень із урахування досвіду Польщі, Німеччини, Великої Британії та інших країн, які мають авторитетні центри з просування національної культури у світі. Науковці-автори концепції, спираючись на аналіз досвіду цих країн, дійшли висновку, що оптимальний підхід полягає в об’єднанні зусиль держави, бізнесу, культурної і наукової громадськості не лише власної країни, а й країн партнерів. 

Український Інститут буде створено як неурядову організацію мережевого типу.

Метою створення Українського Інституту є формування позитивного образу України у світі і поширення інформації про культурне, наукове, громадське життя України, її культурну спадщину й історію. 

Відповідно до проекту Концепції, Офіси Інституту займатимуться інформуванням, створенням бібліотек та електронних баз даних, налагодженням постійних контактів з культурно-мистецькими й інтелектуальними середовищами різних країн; реалізовуватимуть за кордоном проекти, спрямовані на промоцію української культури; сприятимуть участі українських митців у провідних міжнародних культурно-мистецьких заходах.

Також на Інститут покладено реалізацію грантових конкурсних програм, що просувають і популяризують українську культуру, та сприяння участі українських митців у європейських культурних програмах, залучення спонсорських та грантових коштів до таких проектів.

Окрім того, Інститут видаватиме книжки, створюватиме фільми та іншу аудіовізуальну продукцію, що популяризує українську культуру і мистецтво, проводитиме просвітницькі акції. 

Розробники Концепції пропонують керуватися такими пріоритетами у розташуванні офісів Інституту: країни Центральної та Східної Європи, де існує значний інтерес до України та її культури (Польща, країни Балтії, Грузія, Білорусь, Чехія, Румунія); великі країни, де існують значні українські громади, що слугуватимуть природною соціо-культурною базою для діяльності таких Інститутів (США, Канада, Італія, Іспанія, Португалія); провідні в економічному, політичному та культурному плані країни Європи та інших регіонів світу (Німеччина, Великобританія, Франція, Китай, Японія, Індія).  

Планується, що діяльність мережі Українського Інституту фінансуватиметься за рахунок коштів державного бюджету; коштів (грантів) європейських та міжнародних культурних програм, а також благодійних пожертв та спонсорських коштів вітчизняного та зарубіжного бізнесу, спрямованих на підтримку проектів Українського Інституту.  

ДОВІДКОВО:

За відсутності єдиної спеціалізованої державної культурної інституції, котра б забезпечувала виконання завдань державної культурної політики щодо просування української культури у світі, цю роль намагалися виконувати культурно-інформаційні центри (КІЦ) у складі закордонних дипломатичних установ України, створені на виконання Указу Президента України «Про культурно-інформаційний центр у складі закордонної дипломатичної установи України» від 20 лютого 2006 р. № 146/2006.

Згідно з цим Указом, основним завданням КІЦ є сприяння розвитку співробітництва України з державою перебування у сфері культури, освіти, науки й техніки, туризму, фізичної культури та спорту. Організацію роботи культурно-інформаційних центрів покладено передусім на Міністерство закордонних справ України, хоча її змістовному наповненню мали сприяти інші відомства (зокрема, Мінкультури і МОН).

Станом на грудень 2014 року у країнах Європи діяло 17 культурно-інформаційних центрів, з них 10 – у пострадянських та посткомуністичних країнах.

Мінкультури, 31 березня 2015 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.