f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Окупаційна влада Криму завершила «націоналізацію» Ялтинської кіностудії

02.03.2015

27 лютого 2015 року так звана «Державна рада Криму» включила у власність самопроголошеної «Республіки Крим» землю і нерухоме майно «Ялтинської кіностудії», повідомляє «Телекритика» із посиланням на російське інформагентство «Интерфакс».

«Включення до складу власності Республіки Крим майна ЗАТ "Ялтинська кіностудія" обумовлено необхідністю його подальшого використання для потреб Республіки Крим», - йдеться в пояснювальній записці до постанови так званого «парламенту» Криму.

27 лютого окупаційна кримська влада підтвердила припинення дії механізму «націоналізації» об'єктів приватної власності з 1 березня. «Перелік майна, який обліковується як власність Республіки Крим, є остаточним і не підлягає доповненню шляхом включення до нього нових об'єктів, починаючи з 1 березня 2015 року», - йдеться в постанові «парламенту» Криму.

Як повідомляла «Телекритика», у вересні 2014 року стало відомо, що «Рада міністрів Криму» прийняла рішення про так званий примусовий викуп Ялтинської кіностудії за суму приватизації 1,3 млн. грн. у її єдиного власника, російського бізнесмена Сергія Аршинова, а «Держрада Криму» скасувала рішення про приватизацію «Ялтинської кіностудії», прийняті до анексії Криму Росією.

У Криму було створено «Державне унітарне підприємство Республіки Крим «Ялта-фільм»». Як ідеться в розпорядженні так званої «Ради міністрів Криму», підприємство має на меті «відродження фільмовиробництва на території Республіки Крим».

Сергій Аршинов звернувся до Господарського суду Криму з позовом, у якому вимагав визнати незаконною постанову про примусовий викуп «Ялтинської кіностудії».

Тимчасово виконуючий обов'язки глави так званої Республіки Крим Сергій Аксьонов прокоментував претензії власника кіностудії так: «Нехай звертаються куди завгодно. Рішення (щодо націоналізації. - ТК) ухвалила Рада міністрів Криму. Рішення незворотнє, хто б яку позицію не займав. Однозначно цей процес буде доведений до логічного завершення».

У жовтні минулого року російський кінорежисер Микита Михалков заявив, що Ялтинська кіностудія у Криму має стати центром молодого російського кіно та виробляти до 70 стрічок на рік. Він заявив, що його підтримали «президент і уряд».

«Телекритика», 27 лютого 2015 року