f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«Іллєнко Фільм» просить Держкіно не включати проект про Юрія Іллєнка до бюджетної програми на 2015-2016 роки

07.01.2015

Продакшн-компанія «Іллєнко Фільм» звернулась до Державного агентства України з питань кіно з проханням не включати проект «Доповідна Апостолові Петру або парадигма Юрія Іллєнка» у програму виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2015-2016 рр. Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

 Як пояснили в прес-службі Держкіно, у зв'язку з прийняттям державного бюджету України на 2015 рік, у якому передбачене надзвичайно мале фінансування кіновиробництва, та оскільки компанія «Іллієнко Фільм» працює над залученням приватного фінансування для реалізації цього проекту, вона вирішила відмовитись від державних коштів на користь інших переможців конкурсу.

 У Держкіно нагадали, що документальний фільм про українського кіномитця та державного діяча Юрія Іллєнка «Доповідна Апостолові Петру або парадигма Юрія Іллєнка» (режисер Віктор Політов, автори сценарію Богдан Жолдак та Віра Мельник) розробляється вже протягом півтора років. Вперше проект був поданий на розгляд Держкіно восени 2013 року, і за результатами першого туру 6-го конкурсного відбору отримав один з найвищих балів. Після скасування 6-конкурсного відбору доопрацьований проект було повторно подано до участі у 7-му конкурсному відборі кінопроектів, за результатами другого етапу якого, фільм отримав найвищу рейтингову оцінку в категорії неігрових фільмів.

Нагадаємо, за результатами голосування за проекти учасників сьомого пітчингу - конкурсного відбору кінопроектів для формування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів 2015-2016 років, проект «Доповідна Апостолові Петру або парадигма Юрія Іллєнка» добув 42,5 балів. При цьому найбільша сума балів була 44 - у сценарію фільму «Люксембург» Мирослава Слабошпицького. 

** 
Юрій Іллєнко - видатний український кінорежисер та кіонооператор, який знімав, зокрема «Тіні забутих предків» Сергія Парадженова, «Білий птах з чорною ознакою». Син кіномицтя, продюсер Пилип Іллєнко, нині очолює Держкіно. 

«Телекритика»