f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Фільм «Плем’я» здобув європейського «Оскара»

13.12.2014

Стрічка «Плем'я» режисера Мирослава Слабошпицького здобула приз «Відкриття року» Європейської кіноакадемії. Про це повідомляє з Риги, де проходить 27-ма церемонія вручення нагород Європейської кіноакадемії, кореспондент «Телекритики». 

Отримуючи нагороду, режисер картини Мирослав Слабошпицький подякував продюсеру стрічки - своїй дружині Олені Слабошпицькій. Також він зазначив, що під час відкриття церемонії ведучі згадали про ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Нагадаємо, на здобуття цього призу, окрім України, претендували Іспанія («10 000 км (Довга дистанція)» Карлоса Маркеса-Марсета, Фернандо Франко із психологічною драмою «Поранений»), Франція (Party Girl Марі Амачукелі, Клер Бургер та Самуеля Теі) та Великобританія (політична драма «’71»).

Сьогодні Європейська кіноакадемія оголошує переможців у категоріях «Найкращий європейський фільм», «Найкращий режисер», «Найкращий актор», «Найкраща актриса» і «Найкращий сценарій».

Нагадаємо, фільм «Плем'я» був одним із претендентів на подання від України в Американську кіноакадемію кандидатом у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Однак в українському Оскарівському комітеті вирішили, що Україну представлятиме «Поводир» Олеся Саніна.

На рахунку «Племені» вже понад 30 призів міжнародних кінофорумів. А найперший тріумф картини відбувся на Міжнародному Каннському кінофестивалі, де вперше в історії українська стрічка здобула три призи конкурсної програми «Тиждень критики». 

«Телекритика»

Фото - Facebook