f y
Національна спілка кінематографістів України

Книги

Вийшло друге видання книги Михайла Ямпольського «Муратова. Досвід кіноантропології»

29.10.2015

Вийшло друком друге видання книги Михайла Ямпольського «Муратова. Опыт киноантропологии» (Санкт-Петербург: Сеанс, 2015), доповнене розділами про фільми «Мелодія для шарманки» і «Одвічне повернення», а також про дві ранні картини митця.

Михайло Ямпольський: «Кіра Муратова приваблює мене у першу чергу тим, що знаходиться поза збанкрутілою вітчизняною кінотрадицією. Ця її чужорідність звичному пейзажу нерідко ставить у глухий кут навіть професійних критиків. І дійсно, як зрозуміти дивну поведінку її героїв, що безкінечно повторюють одну й ту ж фразу, манірно інтонують, зачитують якісь довгі, літературні в основі своїй, монологи?

Мені видається, що «дивакуватість» муратівського світу, або, точніше, його особливості, визначено філософією режисера. При тому слово «філософія» я вживаю у набагато менш метафоричному смислі, ніж можна було очікувати. Я вважаю Муратову, по суті, єдиним філософськи мислячим режисером вітчизняного кінематографа останньої третини XX століття».

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.