f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

6 ЛІТ БЕЗ МИКОЛИ МАЩЕНКА МИКОЛА МАЩЕНКО (1929 - 2013)

02.05.2019

Людина якогось осяйного темпераменту. На знімальному майданчику він був - сама вимогливість, його боялись, його команди виконували без обговорень. Та як тільки зйомка завершувалась поставав інший МАЩЕНКО - ніжний і щедрий друг, іскрометний тамада в застіллі, людина карнавального штибу.

В кінці квітня 2013-го відбувся з"їзд кінематографістів. Напередодні я зателефонував МИКОЛІ ПАВЛОВИЧУ: уклінно прошу - приходьте! "Е ні, дорогенький, не прийду - погано себе почуваю". А все ж прийшов. Ми запросили його в президію, сказали подячні слова йому, хто так багато вклав у Спілку. Зал влаштував овацію. Трохи згодов він тихенько собі пішов, поверхом нижче. Іван Драч розповів потім: "Сіли ми з Миколою, випили по чарці коньяку і раптом він сказав: "Це вже я востаннє в Будинку кіно...". Відчував. Мабуть тому й прийшов, здолавши нездоров"я. А за кілька днів, у другий травневий день, сталось непоправне.

Немає вже МИКОЛИ МАЩЕНКА. Й ІВАНА ДРАЧА немає - відлетіли. Одначе ж лишились - у фільмах, у книгах, у неповторних словах і жестах... Наллю я сьогодні чарочку коньяку і згадаю МИКОЛУ ПАВЛОВИЧА. - Дорогенький, заходь! Ти ото все щось пишеш, смикаєшся і тебе смикають... А то не головне. Ти сядь, ти розслабся. І послухай, що я тобі скажу... Я чую Вас, дорогий, я слухаю... Одна з кращих кінострічок МИКОЛИ МАЩЕНКА (за сценарієм Івана Драча) називається "ІДУ ДО ТЕБЕ".

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach?fref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDQqsG9xtJqBHXTzps_DqG0WGSjfx8ouTGG5lXQzncezX3vXfDPC9HnZTk8-O_ kZu6ZpPAxxNr_whfd

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН