f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

6 ЛІТ БЕЗ МИКОЛИ МАЩЕНКА МИКОЛА МАЩЕНКО (1929 - 2013)

02.05.2019

Людина якогось осяйного темпераменту. На знімальному майданчику він був - сама вимогливість, його боялись, його команди виконували без обговорень. Та як тільки зйомка завершувалась поставав інший МАЩЕНКО - ніжний і щедрий друг, іскрометний тамада в застіллі, людина карнавального штибу.

В кінці квітня 2013-го відбувся з"їзд кінематографістів. Напередодні я зателефонував МИКОЛІ ПАВЛОВИЧУ: уклінно прошу - приходьте! "Е ні, дорогенький, не прийду - погано себе почуваю". А все ж прийшов. Ми запросили його в президію, сказали подячні слова йому, хто так багато вклав у Спілку. Зал влаштував овацію. Трохи згодов він тихенько собі пішов, поверхом нижче. Іван Драч розповів потім: "Сіли ми з Миколою, випили по чарці коньяку і раптом він сказав: "Це вже я востаннє в Будинку кіно...". Відчував. Мабуть тому й прийшов, здолавши нездоров"я. А за кілька днів, у другий травневий день, сталось непоправне.

Немає вже МИКОЛИ МАЩЕНКА. Й ІВАНА ДРАЧА немає - відлетіли. Одначе ж лишились - у фільмах, у книгах, у неповторних словах і жестах... Наллю я сьогодні чарочку коньяку і згадаю МИКОЛУ ПАВЛОВИЧА. - Дорогенький, заходь! Ти ото все щось пишеш, смикаєшся і тебе смикають... А то не головне. Ти сядь, ти розслабся. І послухай, що я тобі скажу... Я чую Вас, дорогий, я слухаю... Одна з кращих кінострічок МИКОЛИ МАЩЕНКА (за сценарієм Івана Драча) називається "ІДУ ДО ТЕБЕ".

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach?fref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARDQqsG9xtJqBHXTzps_DqG0WGSjfx8ouTGG5lXQzncezX3vXfDPC9HnZTk8-O_ kZu6ZpPAxxNr_whfd

01 березня, понеділок, Синій зал. НАШ ІЛЮЗІОН

29 грудня, неділя, Синій зал Творчий вечір ЛЕСЯ ЗОЦЕНКА. Початок о 17 годині

11 січня, субота, Червоний зал Художній фільм «МАЧЕТЕ ВБИВАЄ». Режисер Р. Родріґес. Початок о 17:00