f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

ВСЕ ПЕРЕМАГАЄ ЛЮБОВ 3 квітня - 101 річниця від дня народження ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

09.04.2019

Прозу ОЛЕСЯ ГОНЧАРА екранізували доволі часто, одначе без особливого успіху (виняток - "Тронка" Артура Войтецького). Одна з найуспішніших - фільм "ВСЕ ПЕРЕМАГАЄ ЛЮБОВ" Миколи Мащенка (1987). Хоча режисер дуже хотів зняти картину за новелою "ЗА МИТЬ ЩАСТЯ" ще у 1970-ті. Тільки куди ж там: історія грішної любові українського солдата з молодою угоркою (її ревнивий чоловік загинув у новоствореному "трикутнику"), у фіналі якої суд і страта юнака, в радянські консервативні часи видавалася чимось заледве не злочинним.

У сталінські роки, в кінці 1940-х, за типологічно споріднену ГОНЧАРЕВУ новелу "МОДРИ КАМІНЬ" деякі критики навіть закликали віддати письменника до суду... В часи Перебудови Мащенко одважився. Тоді, у 1987-му, я поставився до фільму доволі іронічно. Нині передивився: та ні, романтична історія відтворена на екрані доволі стильно й послідовно, за хорошої операторської роботи Сергія Борденюка і молодих акторів Костянтина Шафоренка і Олени Костіної. Любов перемагає все, навіть час, навіть епоху.

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська Кіноакадемія

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.