f y
Національна спілка кінематографістів України

Афіша

24 січня, вівторок, Малий зал

24.01.2017

Вроцлавський університет і Центр кінематографічних студій НаУКМА презентують збірник «ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКЕ СУСІДСТВО НА КІНЕМАТОГРАФІЧНОМУ ЕКРАНІ»

Збірник, присвячений дослідженню взаємномого представлення України і Польщі на екрані, видано польською та українською мовами.

Редактори-упорядники збірника – професор Славомір Бобовський та член Правління НСКУ, кінознавець, редактор журналу «Кіно-Театр» Лариса Брюховецька.

З анотації: «Українці і поляки од віку є сусідами. Те сусідство було і надалі є важким. Іноді дуже. Але обидва народи на нього приречені. Обидва багато знайдуть, якщо продовжуватимуть зусилля, що мають на меті єднання і співпрацю. І багато втратять, якщо потребою тих зусиль злегковажать.

[Збірник] є прикладом прагнення його редакторів і авторів покласти малу цеглинку в споруду єднання і симпатії між українцями і поляками. Його тематика – взаємне портретування обох народів у мистецтві кіно – ще ні в жодній публікації – чи польскомовній чи україномовній – не була висвітлена».

У презентації беруть участь Богдан Козак (Львів), Вадим Скуратівський, Леся Воронина, Олена Бабій, Ганна Чміль, Лариса Брюховецька

Початок о 18 годині