f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Секретаріат Правління НСКУ розглянув хід підготовки до VIII З’їзду НСКУ

31.07.2017

27 липня 2017 року відбулося чергове засідання Секретаріату Правління НСКУ, на якому було розглянуто хід підготовки до позачергового VIII (XIV) З’їзду НСКУ.

Тимчасово виконуюча обов’язки голови Спілки Олена Парфенюк розповіла, що повідомлення про позачерговий VIII (XIV) З’їзд НСКУ, який відбудеться 28 серпня 2017 року, були розіслані усім членам Спілки.

Окремо було проведено бесіди із головами територіальних осередків НСКУ, аби узгодити приїзд до Києва на З’їзд членів Спілки із інших міст України.

Приємна новина надійшла з Одеси – мер міста Геннадій Труханов підтримав Одеське відділення НСКУ, виділивши транспорт, аби члени Спілки-одесити могли дістатися столиці.

Фінансово-економічна ситуація Спілки є скрутною. Відтак, З’їзд буде проведено в режимі жорсткої економії. Секретаріат Правління НСКУ затвердив попередній кошторис З’їзду. Він є меншим, аніж кошторис VII (XIIІ) З’їзду НСКУ, який відбувся менше року тому, 25 жовтня 2016 року.

Було зазначено, що в процесі організації позачергового З’їзду виникають організаційні складнощі, обумовлені недохопами процедури, визначеної Статутом Спілки. Було запропоновано на З’їзді доручити Статутній комісії Спілки розробити відповідні зміни до Статуту НСКУ, які б врегулювали суперечливі питання.

Як відомо, причиною скликання позачергового З’їзду стала відставка Тараса Ткаченка із посади голови Спілки. На З’їзді має бути обрано нового голову НСКУ. Програми кандидатів на посаду голови Спілки буде оприлюднено на сайті НСКУ та – у друкованому вигляді – на стендах у Будинку кіно.

Під час обговорення секретар Правління НСКУ, голова Комісії з прийому до членів НСКУ Олесь Янчук оголосив про намір висунути свою кандидатуру на посаду голови Спілки, аби об’єднати зусилля кінематографістів.

У середині серпня 2017-го усім членам Спілки поштою будуть надіслані офіційні запрошення на З’їзд. Кожен із 1112 членів Спілки є делегатом З’їзду.

Згідно Статуту Спілки, З’їзд вважається повноважним, якщо на ньому присутні більше 50% членів Спілки. Відтак, Олена Парфенюк закликала усіх членів Спілки взяти участь у З’їзді, а також – мобілізувати на те своїх колег, аби VIII (XIV) З’їзд НСКУ відбувся.

Сергій Васильєв