f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пішов із життя В’ячеслав Воронін

07.10.2016

Правління НСКУ із сумом повідомляє про те, що 7 жовтня 2016 року на 82-му році життя помер член нашої Спілки, заслужений артист України В’ячеслав Воронін.

В’ячеслав Анатолійович Воронін народився 7 листопада 1934 року.

Свою творчу діяльність він розпочав під час навчання у ВДІКу, а від 1957 року працював на Київській кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка, із якою пов’язана переважна більшість його кіноробіт.

Саме тут В’ячеслав Воронін – актор великої внутрішньої напруги, точного психологічного малюнку – зіграв свої найкращі ролі, зокрема у фільмах «Іванна», «Десятий крок», «Експеримент доктора Абста», «Маленький шкільний оркестр», «Добрі наміри», «Зброя Зевса», «Історія одного кохання», «Чорна рада» та ін.

Багато знімався В’ячеслав Воронін і за межами України – у фільмах «Місто запалює вогні», «Кочубей», «Визволення», «Чорні піски», «Рідний дім», «Американський поліцейський» та ін.

Впродовж семи років, з 1985-го по 1992 рік, В’ячеслав Воронін, як директор, очолював Театр-студію кіноактора Київської кіностудії імені Олександра Довженка. За час його керівництва театр досяг вершини свого розвитку.

Остання за часом екранна роль актора – генерал Ніколаєв у телесеріалі «Повернення Мухтара» – у серії «Два генерали», в якій він також виступив і як автор сценарію (2007).

За вагомий внесок в українське мистецтво 2003 року В’ячеславу Вороніну було присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».

Буквально з перших днів Чорнобильської катастрофи В’ячеслав Воронін із метою підтримки морального духу ліквідаторів аварії багато разів у складі творчих бригад виїжджав в радіаційну зону з концертами та спектаклями.

Мав статус ліквідатора аварії на ЧАЕС І категорії.

Висловлюємо найщиріші співчуття рідним і близьким, друзям і колегам небіжчика.

Прощання із В’ячеславом Вороніним відбудеться 10 жовтня, у понеділок, о 10:00 у залі моргу Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (вул. Братиславська, 3).

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»