f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пішов із життя В’ячеслав Воронін

07.10.2016

Правління НСКУ із сумом повідомляє про те, що 7 жовтня 2016 року на 82-му році життя помер член нашої Спілки, заслужений артист України В’ячеслав Воронін.

В’ячеслав Анатолійович Воронін народився 7 листопада 1934 року.

Свою творчу діяльність він розпочав під час навчання у ВДІКу, а від 1957 року працював на Київській кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка, із якою пов’язана переважна більшість його кіноробіт.

Саме тут В’ячеслав Воронін – актор великої внутрішньої напруги, точного психологічного малюнку – зіграв свої найкращі ролі, зокрема у фільмах «Іванна», «Десятий крок», «Експеримент доктора Абста», «Маленький шкільний оркестр», «Добрі наміри», «Зброя Зевса», «Історія одного кохання», «Чорна рада» та ін.

Багато знімався В’ячеслав Воронін і за межами України – у фільмах «Місто запалює вогні», «Кочубей», «Визволення», «Чорні піски», «Рідний дім», «Американський поліцейський» та ін.

Впродовж семи років, з 1985-го по 1992 рік, В’ячеслав Воронін, як директор, очолював Театр-студію кіноактора Київської кіностудії імені Олександра Довженка. За час його керівництва театр досяг вершини свого розвитку.

Остання за часом екранна роль актора – генерал Ніколаєв у телесеріалі «Повернення Мухтара» – у серії «Два генерали», в якій він також виступив і як автор сценарію (2007).

За вагомий внесок в українське мистецтво 2003 року В’ячеславу Вороніну було присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».

Буквально з перших днів Чорнобильської катастрофи В’ячеслав Воронін із метою підтримки морального духу ліквідаторів аварії багато разів у складі творчих бригад виїжджав в радіаційну зону з концертами та спектаклями.

Мав статус ліквідатора аварії на ЧАЕС І категорії.

Висловлюємо найщиріші співчуття рідним і близьким, друзям і колегам небіжчика.

Прощання із В’ячеславом Вороніним відбудеться 10 жовтня, у понеділок, о 10:00 у залі моргу Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (вул. Братиславська, 3).