f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно на 11 та 12 травня

10.05.2016

11 та 12 травня 2016 року у Будинку кіно відбудеться низка мистецьких подій.

У середу, 11 травня, у Синій залі член НСКУ Юрій Шевчук прочитає публічну лекцію «Що таке національний кінематограф. Світовий досвід і українська практика».

У лекції обговорюватиметься питання про те, що таке національний кінематограф з точки зору сучасних його теорій, що побутують на Заході. За якими рисами визначають національний фільм в США, Великобританії, Франції, Росії. Яке значення у національному фільмі мають сюжет-оповідь, мова, актори, режисер, глядач, виробник, ринок, уряд. Якими засобами національну ідентичність типово виражають на екрані сьогодні, коли глобалізація супроводжується посиленням націоналістичних настроїв у світі.

Юрій Шевчук працює лектором української мови та культури Департаменту слов’янських мов та Інституту ім. Аверела Гаримана Колумбійського університету, Нью-Йорк, США, викладаючи курси «Історія українського кінематографа», «Совєтський, пост-совєтський, колоніальний, постколоніальний кінематограф». Він є засновником і директором Українського кіноклубу Колумбійського університету, пише і публічно виступає про проблеми українського кінематографу, культури та ідентичності.

Також 11 травня у Синій залі буде започатковано ретроспективний показ фільмів видатного кінорежисера Юрія Іллєнка (до 80-річчя від дня народження) і відбудеться показ стрічки Юрія Іллєнка «Вечір на Івана Купала» (1968), відзнятої за оповіданням Миколи Гоголя. Вступне слово перед показом скажуть Михайло Іллєнко та Лариса Кадочнікова, що знімалися у фільмі, а також кінознавці Сергій Тримбач і Людмила Новікова.

Ретроспектива фільмів Юрія Іллєнка до 80-річчя від дня народження видатного митця відбуватиметься у травні у Будинку кіно, кінотеатрі українського фільму «Ліра» та кінотеатрі «Київська Русь» (тут покажуть «Молитву за гетьмана Мазепу»). Зокрема, у Синій залі Будинку кіно будуть показані стрічки Юрія Іллєнка «Наперекір усьому», «Мріяти і жити», «Свято печеної картоплі» і «Смужка нескошених диких квітів».

У четвер, 12 травня, у Червоній залі в рамках проекту «Мистецькі фільми в Будинку кіно», який представляє секретар Правління НСКУ, член Європейської кіноакадемії Алік Шпилюк, відбудеться показ драми Тодда МакКарті «У центрі уваги» (США, Канада, 2015).

В основу стрічки лягло журналістське розслідування газети The Boston Globe, що викрило педофільський скандал. Автори розслідування зуміли довести, що деякі священики Бостона чіплялися до дітей, при цьому кардинал і архієпископ міської церкви Бернард Лоу знав про це. Фільм здобув дві премії «Оскар» – найкращому фільму і за найкращий оригінальний сценарій, а також низку інших престижних нагород.

Також у четвер, 12 травня, у Синій залі відбудуться покази VII Міжнародного фестивалю імені Вадима Чубасова «Молоде телебачення».

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ

18 грудня, вівторок, Малий зал Вечір до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

18 грудня, вівторок, Синій зал ЦИКЛ ВЕЧОРІВ «КІНО ПРО КІНО» Документальний фільм «ЗАГАЛЬНИЙ ЗШИТОК»

19 грудня, середа, Червоний зал ВЕЧІР З НАГОДИ 90-РІЧЧЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ КІНОСТУДІЇ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА