f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Скрізь стукали і перестукувались...

06.02.2016

5 лютого 2016 року відбувся круглий стіл «Майбутнє російського продукту на українському телеринку».

В ньому взяли участь керівники провідних українських телеканалів і компаній-виробників серіалів, народний депутат Вікторія Сюмар, голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Уляна Фещук. Національну спілку кінематографістів України представляв голова Спілки Сергій Тримбач.

Під час обговорення, присвяченого захисту українського інформаційного простору шляхом квотування російської аудіовізуальної продукції, раптово зайшла мова про Спілку – її історію та сучасність.

Подаємо коментар голови НСКУ Сергія Тримбача.

Під час учорашнього круглого столу «Майбутнє російського продукту на українському телеринку» між мною і продюсером, гендиректором телекомпанії PRO TV Віктором Приходьком відбувся невеликий «дискусіон».

Приходько заявив, що ми живемо за законами і нормативами, написаними ще до 1953 року. Зокрема, за Сталіна народжено і багато організацій, в тому числі Спілку кінематографістів. Для того, аби КГБ могло контролювати митців.

Я змушений був повідомити Приходькові, що Спілку кінематографістів було організовано вже за часів Хрущовської відлиги, на рубежі 1950-60-х. І то тільки завдяки енергії та впливовості Івана Пир'єва та Михайла Ромма.

Ні ЦК КПСС, ні КГБ ніякої такої кіноСпілки не хотіло. Одна справа письменники і композитори, їх як «єдінолічніков» треба було зганяти в спілки-колгоспи, а кінематографісти й так працювали на фабриці...

Продюсер і тут докинув, що йому відомі списки митців, які служили КГБ. І навів приклад – от, судився він колись з одним, так він був агентом КГБ.

Моя відповідь: «І що? Ви можете назвати хоча б одну сферу життя, де б не був присутній КГБ? Були, звичайно, і в середовищі кінематографістів донощики. Це що, привід ліквідувати сьогодні Спілку, спілки? Тоді багато що доведеться понищити».

Варто було б нагадати, що саме Спілка кінематографістів у часи Перестройки зробила чимало для повалення тодішньої системи.

Приходько заявив далі, що КГБ завербувало багатьох із вищих сфер українського життя, і тепер у Москві на них є компромат...

З цим я погодився: так, є така версія, виглядає правдоподібно. Більше того, пояснює деякі гібридні особливості поведінки частини українських політиків вищого ешелону...

Словом, тут ми зійшлися. Не кінематографісти і їх спілчанське об'єднання вороги, ох, не в них причина бід. Але ж як хочеться іноді показати пальчиком, знайти «агентів впливу» пріснопам'ятного минулого серед митців, інтелектуалів.

Чи ж туди б'єте, Івани? Може, спершу історію вивчіть?

Сергій Тримбач

12 грудня, середа, Синій зал Прем’єрний показ художнього фільму «ТРИМАЙ БІЛЯ СЕРЦЯ»

12 грудня, середа, Червоний зал ДИВІМОСЬ, ХТО ПРИЙШОВ Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» (СУК) презентує вечір «Кіносереда – Зимове»

12 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «ГАВАНАСТЕЙШН»