f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пішла з життя Алла Жукова

03.01.2016

Правління НСКУ з глибоким сумом сповіщає про те, що 3 січня 2016 року на 91-му році життя пішла від нас кінознавець, кандидат мистецтвознавства Алла Жукова.

Алла Євгенівна Жукова  один із фундаторів відділу кінознавства академічного Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології імені Максима Рильського. 1952 року закінчила аспірантуру цього інституту, захистила дисертацію, присвячену супергенію акторства Амвросію Бучмі. Потому, до середини 1980-х років, працювала у відділі кінознавства.

Разом із своїм чоловіком, Георгієм Журовим (19021988) Алла Жукова зробила чималий внесок у вивчення історії українського кіно. Співавтор двох томів «Історії українського радянського кіно» (1986–87), розділів щодо нашого кіно в «Истории советского кино» (Москва, 1960-ті). Дуже цінною й інформативною була її книга (написана разом з Георгієм Журовим) «Кінематографічне життя столиці Радянської України» (1983).

А ще автор монографій «Українське радянське кіномистецтво. 1930–1941» (1959, у співавт.), «Українська кінопанорама» (К., 1972, у співавт.), «Соціально активний герой в українському радянському кіно» (К., 1984), статей в енциклопедичних виданнях та багатьох-багатьох публікацій у періодиці.

Українське кіно було її любов'ю і покликанням, вона присвятила йому життя. Активною була і її участь в житті Спілки кінематографістів, тільки останні три-чотири роки, внаслідок хвороби, ми перестали бачити її в Будинку кіно.

Мила, безкінечно мила людина, надзвичайно цікавий співбесідник. По ній лишається кінематографічна пам'ять, яку вона стільки років поповнювала. Лишаються праці. А ще ж сім'я – діти, онуки...

Славна, чудесна Алло Євгенівно – прощайте. І лишайтесь, пам'ятати ми будемо Вас завжди.

Похорон Алли Жукової відбудеться у середу, 6 січня, на Байковому цвинтарі. Бажаючі взяти участь у поховальній церемонії можуть скористатися автобусом, який від'їде від Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6, метро «Палац спорту») 6 січня об 11.00.