f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Завершився фестиваль «КРОК-2015: У рідній гавані»

23.11.2015

22 листопада 2015 року у Будинку кіно відбулося урочисте закриття ХХІІ Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «КРОК-2015: У рідній гавані».

Церемонії нагородження передувало вшанування українського кінорежисера Степана Коваля, якому влітку виповнилося 50 літ. Видатного майстра вітчизняної анімації вітали зі сцени голова НСКУ Сергій Тримбач і його вчитель Євген Сивокінь, а також вокальний колектив «Звучі Дочі», що виконав дві композиції на честь ювіляра.

Глядачам представили невелику ретроспективу маловідомих анімаційних стрічок Степана Коваля – з-поміж них виділялися його студентська робота «Це я», що її у 1995 році демонстрували на фестивалі «КРОК», і дипломна стрічка «Z-z-z», для якої Олександр Спаринський створив нове музичне та звукове оформлення. Варто зазначити, що у своїх перших роботах Степан Коваль використовував різноманітні техніки анімації – окрім, власне, пластилінової, з якою у першу чергу асоціюють його творчість.

Одразу після перегляду маленької ретроспективи, яку завершили нові роботи Степана Коваля з анімаційного серіалу «Професіонали», відбулося нагородження призерів цьогорічного фестивалю.

Член журі, кінокритик, секретар Правління НСКУ Володимир Войтенко відзначив високу мистецьку якість презентованої програми – Міжнародний і Національний конкурси виявилися вельми збалансованими і були приблизно одного художнього рівня. Тому перед журі стояло дуже непросте завдання.

Зрештою Володимир Войтенко, Олексій Першко і Сергій Васильєв, що були членами журі фестивалю «КРОК-2015: У рідній гавані», прийняли такі рішення.

У Міжнародному конкурсі дипломами журі були відзначені стрічки «Гюнтер» (реж. Ерик Ох, Республіка Корея) – «За мінімалізм у змалюванні вигадливого абсурду життя» та «Порося. Няня» (реж. Наталія Бєрєзовая, Росія) – «За пронизливе втілення російської дійсності».

Спеціальні призи Журі у Міжнародному конкурсі отримали стрічки «Краватка» (реж. Ан Вромбо, Бельгія) – «За найкращий фільм для дітей» і «Буря на куртці» (реж. Поль Кабон, Франція) – «За найкращий дебют».

Гран-прі Міжнародної конкурсної програми було присуджено російській стрічці «Вовк Вася» (реж. Єкатерина Соколова).

У Національному конкурсі дипломами журі були відзначені стрічки «Великий чоловік» (реж. Тетяна Кабаєва) – «За маленький крок у велику професію» та «Дівчина і сонце» (реж. Альона Потьомкіна) – «За сучасний подих правдивої традиції».

Спеціальний приз Журі отримала стрічка «Крамниця співочих пташок» (реж. Анатолій Лавренішин).

Гран-прі Національної конкурсної програми було присуджено стрічці «Тук-тук», яку створили Андрій Ковальов і група «Brunettes shoot blondes».

Нагороди найкращим фільмам Національного конкурсу вручав голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. Він повідомив, що 20 листопада агентство оголосило 8-й конкурсний відбір кінопроектів для формування Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів і закликав аніматорів брати у ньому активну участь.

Фільмом-закриття фестивалю «КРОК-2015: У рідній гавані» стала стрічка знаного італійського художника Алессандро Рака «Мистецтво щастя» – найкращий анімаційний фільм 2014 року за версією Європейської кіноакадемії. Цілком імовірно, що це був перший і єдиний показ стрічки в Україні на широкому кіноекрані.

На тому ХХІІ Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК-2015: У рідній гавані» завершився. Із надією, що наступного року він зможе вийти за межі привітної «рідної гавані» Будинку кіно і повернутись до власної традиційної форми – широкого дніпрового подорожування пароплавом.

Власна інформація НСКУ

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ