f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

29 вересня у Будинку кіно – публічне обговорення законопроектів про державну підтримку кінематографії

24.09.2015

29 вересня, о 15:00 у Будинку кіно відбудеться публічне обговорення законопроектів про державну підтримку кінематографії, ініційоване НСКУ та Громадською радою при Державному агентстві України з питань кіно.

Таке рішення було прийняте 23 вересня 2015 року на черговому засіданні Секретаріату Правління НСКУ за результатами обговорення питання «Про проект Закону України «Про систему державної підтримки кінематографії» (зареєстрований М. Княжицьким і групою народних депутатів)». В обговоренні взяли участь запрошені на засідання Секретаріату голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та голова Громадської Ради при Держкіно Володимир Філіппов.

Пилип Іллєнко поінформував про роботу над урядовим законопроектом «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який було розроблено Міністерством культури України, Держкіно й ініціативною групою #KіноКраїна, що об’єднала потужні вітчизняні медіа-групи і кіно- та телесеріальних виробників.

До обговорення зазначеного законопроекту долучилася і Спілка, надавши власні пропозиції (їх було презентовано на попередньому засіданні Секретаріату 23 липня 2015 року). Пилип Іллєнко зазначив, що більшість пропозицій Спілки були враховані розробниками законопроекту по суті. Зокрема, до його підсумкової версії було включено норму про формування складу Ради з державної підтримки кінематографії із сімох представників громадськості та трьох – держави. Нині над законопроектом працюють юристи, готуючи його остаточну редакцію, яку буде опубліковано наступного тижня.

Голова Спілки Сергій Тримбач запитав, якою видається доля урядового законопроекту тепер, коли у Верховній Раді зареєстровано законопроект Миколи Княжицького та групи народних депутатів, покликаний регулювати ті ж таки питання державної підтримки кінематографії. Пилип Іллєнко відповів, що у цій ситуації урядовий законопроект стане альтернативним до уже зареєстрованого депутатського, що істотно ускладнить його прийняття Верховною Радою за нинішніх політичних умов. Відтак, потрібно знаходити спільну мову із Комітетом Верховної Ради з питань культури та духовності, депутатами якого було зареєстровано проект Закону «Про систему державної підтримки кінематографії», узгоджувати позиції. Таку роботу вже розпочато.

Коментуючи появу депутатського законопроекту, Володимир Філіппов наголосив на тому, що його розробка – на відміну від урядового варіанту реформи підтримки галузі кіно – не була публічною, не проходила громадських експертиз і обговорень. Зокрема, законопроект не надавали на розгляд Громадської ради при Держкіно, а під час його обговорення на засіданні Комітету з питань культури та духовності не були присутні представники громадських організацій. Саме тому Громадська рада при Держкіно ініціювала проведення круглого столу, на якому пропонує обговорити законодавчі ініціативи щодо підтримки кінематографії в Україні за участі авторів наявних законопроектів: Миколи Княжицького, Пилипа Іллєнка, представників ініціативи #КіноКраїна, кінематографістів.

Секретаріат Правління НСКУ ухвалив вважати за необхідність проведення такого публічного обговорення і прийняти пропозицію голови Громадської ради при Держкіно Володимира Філіппова щодо проведення обговорення законопроектів у приміщенні Будинку кіно 29 вересня 2015 року.

Сергій Васильєв