f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Грудневі вітання. Ювілейний день народження кіносценариста, кінорежисера, кіноактора Миколи СЕДНЄВА

07.12.2021

Національна спілка кінематографістів України вітає кіносценариста, кінорежисера, кіноактора Миколу Георгійовича СЕДНЄВА з ювілейним 70-річчям!

Микола СЕДНЄВ. Народився 1951 року в Одесі. Працював вантажником у порту, санітаром на «швидкій допомозі», тренером із дзюдо. 1987 року закінчив факультет режисури ігрового кіно Київського театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого, відтоді – режисер-постановник Одеської кіностудії. З інтервалом у 10 років зняв дві повнометражні кінострічки: 1991 р. — «Прокинутися в Шанхаї», 2001-го — «Вишивальниця у сутінках». Зіграв головну роль у фільмі Кіри Муратової «Другорядні люди» та кілька епізодичних ролей. Крім художньої прози, на яку має переключитися через брак власне режисерської роботи, не без успіху займається живописом. Номінант міжнародної літературної Букерівської премії, лауреат премії "Твої імена, Одеса".


Проснуться в Шанхае

https://www.youtube.com/watch?v=8zrMiF1xSQY

Вышивальщица в сумерках

https://www.youtube.com/watch?v=GT9V3cClzNc

РАНІШЕ ТУТ ЗНІМАЛИ МЕТРИ

Автор: Вікторія Єрьоменко Джерело: "Одеські вісті" випуск від 3.05.2019

Кінокар'єру Микола Седнєв починав у непростий для країни час. Занепад та розвал великої держави під назвою Радянський Союз, що супроводжувався економічним і політичним хаосом, торкнувся всіх сфер життя, включаючи і ту, що прийнято називати, культурною. Тим не менш, Фортуна спочатку ніби посміхнулася кінематографістові-початківцю.

У 1987 році, після закінчення факультету ігрового кіно Київського інституту театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, Микола був прийнятий на посаду штатного режисера Одеської кіностудії, проявивши себе як талановитий кінорежисер, який подає надії. Його дипломна робота – короткометражний фільм «Неділя, понеділок» (1987 р.) справила гарне враження на професійних «оцінювачів». Через 4 роки, 1991 року на екрани вийшла повнометражна кінострічка «Прокинутися в Шанхаї», сценарій до якої був написаний Миколою Сєднєвим. Фільм трохи іронічний, трохи гротесковий про зовсім ще молодих людей, про їхню першу закоханість і початок взаємовідносин з «дорослим» світом, часом дуже цинічним.

З цим фільмом, який отримав Гран-прі на Міжнародному фестивалі фільмів для дітей та юнацтва у Харкові, режисер побував на фестивалях в Італії, Греції, Іспанії. У країнах Балтії, Молдові, Росії та Казахстані він йшов у прокаті. У США та Ізраїлі його демонстрували на телебаченні. А ось у українських кінотеатрах фільм так і не з'явився. Єдиний раз його показали українським телебаченням 1999 року. Усі права на цей фільм Міністерство культури України продало закордонній фірмі.

Далі:

http://nsku.od.ua/novosti/707-nikolay-sednev.html?fbclid=IwAR2Dhtfp6GDBd5p0t1ftYO5K_3OG2LIZteVJD4Ix1dn7lYusFgWWV4A-7AQ

Національна спілка кінематографістів України бажає Миколі Георгійовичу СЕДНЄВУ міцного здоров`я, гарного настрою, вдалих творчих злетів!