f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Листопадові вітання. День народження кінорежисера і професора Юрія ТЕРЕЩЕНКА

29.11.2021

Стелла Кломінська 

НСКУ, Українська кіноакадемія

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, ДРУЖЕ! ЗДОРОВ"Я, ТВОРЧОСТІ, НАТХНЕННЯ!

Терещенко Юрій Михайлович народився в Києві 28 листопада 1955 року. Український кінорежисер-документаліст вищої категорії, автор понад 40 кіно-відеофільмів. Заслужений діяч мистецтв України. Дійсний член (Академік) Євразійської Академії телебачення та радіо. Професор Київського Національного Університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого. Лауреат міжнародних кінофестивалів.

https://www.facebook.com/klominska

Юрій Терещенко: «Коли ти не байдужий»

Бесіду веде Лариса Брюховецька

Перейти до переліку статей номеру 2008:#3 Юрій Терещенко: «Коли ти не байдужий» – У мотивації вибору професії можна значною мірою зрозуміти мету творчості митця. Чому ви обрали кіно? – Це було так давно... Ще в школі я знімав аматорські фільми. На початку січня 1974 року я опинився в редакції політичних програм на УТ-1. Рік працював помічником режисера, мікрофонним оператором, потім перейшов на «Укртелефільм». Я зрозумів, що хочу працювати в кіно. Працюючи, кожного року вступав на кінофакультет до театрального інституту. Й досі зберігаю папірець, на якому викладач Вадим Чубасов, на жаль, уже покійний, мені написав: «Людина, яка пише такі песимістичні літературні роботи, не має права бути радянським митцем». 1975 року я все-таки влаштувався на кіностудію імені Довженка, потрапив на фільм Алли Сурікової «Припустимо, ти капітан». Закінчував цю роботу вже як асистент режисера. І в цій же іпостасі працював на картині Володимира Савельєва «Один день і все життя». Після цього нарешті вступив до театрального інституту. Я прийшов зі студії ігрових фільмів й абсолютно точно знав, чого хочу. На кінофакультеті, як заведено, набирав той майстер, який випускав, – і коли я вступив, набирав кінорежисерів Володимир Павлович Небера в майстерню документального кіно. У нас була дуже потужна майстерня – п’ять чоловік. Двох із них ви знаєте – Сергій Буковський і Володимир Оселедчик. Я не мав особливого бажання займатись документальним кіно. Вважав: головне – закінчити інститут, а потім я працюватиму на студії Довженка і зніматиму ігрове кіно. Однак Володимир Павлович зумів нам прищепити любов до документалістики, і я сьогодні щасливий, що займаюсь саме нею. Вважаю, що цей фах і цей рід занять значно цікавіший за ігрове кіно. Після закінчення ми всі одержали направлення на «Укркінохроніку».

Далі:

http://archive-ktm.ukma.edu.ua/show_content.php?id=781

Національна спілка кінематографістів України вітає Юрія Михайловича ТЕРЕЩЕНКА з днем народження! Бажаємо міцного здоров`я, гарного настрою, вдячних і талановитих учнів, стрічки фільмів на благо української сучасної кінематографії!