f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Жовтневі вітання. День народження кіноактриси Ольги МАТЕШКО

27.10.2021

Стелла Кломінська

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

День народження ОЛЬГИ МАТЕШКО!!!

При кожній зустрічі в Будинку кіно ми радісно обіймаємось, згадуючи минуле і тих, кого вже немає з нами... І я бачу перед собою колишню блискучу Оленьку! Та ж усмішка, ті ж очі і те ж почуття гумору... Красуня! З Днем народження рідна! Живи довго, щасливо, затребувано! Радості творчості та буття! Люблю тебе...

26 жовтня 1947 року у Гостомелі Київської області народилася Ольга Миколаївна МАТЕШКО – українська актриса кіно. Заслужена артистка України (1978). Після закінчення школи вступила до ВДІКу і закінчила його у 1969 році. У тому ж році почала працювати актрисою на кіностудії ім. О. Довженка.

Дебютувала у фільмі «Він і вона», знімалася у різних стрічках як самої кіностудії, так і інших студій країни.

Свидание

https://www.youtube.com/watch?v=BbaCJBZL4tc

Найбільшу популярність вона отримала після зйомок у фільмі Леоніда Бикова «У бій ідуть лише старий», де зіграла роль Зої, пілота нічного бомбардувальника У-2.

В бой идут одни старики

https://www.youtube.com/watch?v=bUehQB-RWQ4&t=145s

Чоловіком Ольги Матешко був кінооператор та режисер кіностудії Олександр Ітигілов. У 1986 році він брав участь у зйомках аварії на Чорнобильській АЕС, отримав велику дозу опромінення та помер від променевої хвороби у 1990 році.

Бич божий

https://www.youtube.com/watch?v=w6Mu5sqfHNE

1991 року Ольга Матешко у складі делегації поїхала до США і залишилася там. Викладала у Свято-Сергіївській академії на Манхеттені, працювала на телеканалі для українських емігрантів.

Наразі повернулася, працює на телебаченні, почала знову зніматися у фільмах, зокрема у роботах свого брата-режисера Анатолія Матешка та сина Олександра Ітигілова-молодшого.

Далі: Фільмографія

https://www.facebook.com/klominska