f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Жовтневі вітання. День народження мистецтвознавця, викладача, сценариста Дмитра ГОРБАЧОВА

16.10.2021

Стелла Кломінська 

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

Дмитро Омелянович, дорога Ви моя людина, з днем народження! Здоров'я Вам міцного, натхнення невичерпного і насолоди від творчості і життя на багато років! Безмежно вдячна Вам за те, що були моїм педагогом, за те, що присвятили своє життя і діяльність України, за те, що вчили нас молодих незалежності, сміливості, експерименту і свободи в творчості.


13 жовтня 1937 у м. Алапаєвськ Свердловської області (нині — Єкатеринбурзька область), Росія) народився Дмитро Омелянович Горбачов — український мистецтвознавець, історик мистецтва України, міжнародний експерт мистецьких творів, професор. В дошкільному віці разом з родиною приїхав у Київ на постійне проживання.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Горбачов_Дмитро_Омелянович

З 1944 по 1954 рік навчався в київській середній школі № 71. Після закінчення школи поступив на історико-філософський факультет Київського університету, який закінчив у 1959 році. Після закінчення університету працював у Музеї українського образотворчого мистецтва (Київ), займався науковою роботою. Захистив дисертацію на ступінь кандидата мистецтвознавства.

З 1973 по 2011 рік викладав у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. З 2001 року — член редколегії Енциклопедії Сучасної України. Автор більше 15 мистецтвознавчих книг, художніх альбомів та документальних фільмів.

https://www.youtube.com/watch?v=dm4nw-_aQ5w

https://www.youtube.com/watch?v=wOuXvbneW24

https://www.youtube.com/watch?v=tYW_jVZeKFk

Користується авторитетом в Європі та Україні як експерт мистецьких творів і є консультантом аукціонів «Крістіз» (Christie's) та «Сотбіс» (Sotheby's), київського «Мистецького Арсеналу». Організовує виставки українських художників авангардистів в Україні та за кордоном.

Дмитро Омелянович спеціалізується на історії та теорії образотворчого мистецтва. До кола його зацікавлень належить мистецтво доби бароко ХVII-XVIII ст., романтизму та реалізму XIX ст., сецесії та авангарду 1900-1930 років.

Дослідник «бойчукістів».

Впродовж більш ніж 40 років однією з провідних тем наукових зацікавлень є творчість Т. Г. Шевченка.

Публікації: книги та альбоми. Фільмографія.

Далі:

Мала щастя і задоволення бути студенткою сьогоднішнього іменинника. Золота голівонька, найулюбленіший педагог. Швидше інтелектуал, ніж просто мистецтвознавець, захоплений і захоплює оповідач, а не просто викладач-професор, полум'яний пропагандист українського авангарду, кропітка дослідник і збирач, автор і упорядник унікальних статей, монографій і збірників, режисер ...

https://www.facebook.com/klominska