f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Жовтневі спогади. Згадуємо кіноактрису Маргариту Криницину

08.10.2021

Маргарита Василівна Криницина (7 жовтня 1932, Нова Ляля, Свердловська область, Російська РФСР — 10 жовтня 2005, Київ, Україна) — українська і радянська акторка.

https://uk.wikipedia.org/wiki/Криницина_Маргарита_Василівна

Вирушаючи на зустріч з цією великою актрисою, ми твердо знали, що десятою дорогою будемо обходити тему Проні Прокопівни з фільму "За двома зайцями". Вже про що-про що, а про цю роботу відомо, здається, все. І все ж зовсім не торкнутися такого питання зі зрозумілих причин не вийшло. Хоча в цілому розмова велася зовсім про інше - про нікому не відомих моменти з життя дивовижної жінки Маргарити Кринициної.

Далі:

https://bulvar.com.ua/gazeta/archive/s477-50_1208/529.html

Під час зйомок комедії «За двома зайцями» ні режисерові, ні акторам навіть в голову не приходило, якою приголомшливою популярністю буде користуватися фільм у глядачів. Актори, що виконали головні ролі, полюбилися багатомільйонній публіці. Але ця слава зіграла фатальну роль у долі актриси Маргарити Кринициної, блискуче втілила образ Проні Прокопівни.

https://kulturologia.ru/blogs/180617/34959/

Спогади. Маргарита Криницина

https://www.youtube.com/watch?v=UTsdDKbDflE

Роль Проні Прокопівни у фільмі «За двома зайцями» принесла Маргариті Криницина не тільки популярність. Вона стала драмою всього її життя. Як згадувала сама Криницина: «Приклеївши ярлик комедійної актриси, мені винесли вирок ...»


https://kinoistoria.ru/blog/43940951911/Umiraya,-Margarita-Krinitsyina-pela.-Istoriya-tragicheskiy-zhizn

Народна артистка України (з 1996 року). Лауреат Державної премії України імені О. Довженка (1999; за роль Проні Прокопівні в х/ф «За двома зайцями»), Спеціального приза кінофестиваля «Стожари» за внесок в українське кіно (1999). Кавалер ордена княгині Ольги III ступеня (2002; за великий особистий внесок у розвиток національного кіномистецтва, творчі досягнення і високий професіоналізм).

https://uk.wikipedia.org/wiki/Криницина_Маргарита_Василівна