f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вересневі вітання. День народження кінорежисера, сценариста, актора Олександра ДЕНИСЕНКА

07.09.2021

Олександр Денисенко: Не знімати фільми, які б підносили українську національну свідомість, – це все одно, що не давати нашим воякам набої

Романтично-драматична сага «Тарас. Повернення» Олександра ДЕНИСЕНКА вже понад два роки чекає старту своєї прокатної історії. За цей час стрічка жила своїм камерним життям, йшла до глядача через громадські покази як в Україні, так і поза її межами і зібрала чимало схвальних відгуків. Здавалося, що нарешті кіно зможе побачити більш ширше коло глядачів, адже його прем’єру планували на 2 квітня цього року. Втім, у справу втрутилася пандемія, котра знову перенесла дату старту показів на невизначений час. В інтерв’ю газеті «Галичина» режисер картини Олександр ДЕНИСЕНКО розповів, яким глядач побачить Шевченка у стрічці «Тарас. Повернення», про довгі пошуки актора на роль Кобзаря, а також про справжнє кінематографічне мистецтво та яких фільмів сьогодні бракує сучасному українському кінематографу.

Далі:

https://galychyna.if.ua/analytic/oleksandr-denisenko-ne-znimati-filmi-yaki-b-pidnosili-ukrayinsku-natsionalnu-svidomist-tse-vse-odno-shho-ne-davati-nashim-voyakam-naboyi/

Стелла Кломінська разом з Liudmyla Yefimenko-Illienko и Олександром Денисенком.

НСКУ

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, ЛЮБИЙ САШКО! ЗДОРОВ`Я, ТВОРЧОСТІ, НАСНАГИ!

5 вересня 1958 року в Києві в сім'ї народних артистів України кінорежисера Володимира Денисенка і актриси Наталії Наум народився Олександр Володимирович ДЕНИСЕНКО - актор, режисер, сценарист, драматург. Заслужений діяч мистецтв України (2004). Закінчив акторський факультет ВДІКу (1981, майстерня С. Бондарчука), режисерський факультет КДІТМ ім.І.Карпенка-Карого (1988).

Працював на телебаченні як ведучий та режисер, в науково-популярному кіно. виступав і як драматург, постановник і продюсер в театрі. Дебютував як режисер кінострічкою «Що записано в книгу життя» (1988). У 2008 році випустив у світ книгу прози «Душа ріки» ( «Піраміда», Львів).

фільмографія:

Далі:

https://www.facebook.com/klominska

Олеся Кривопиша разом з Sergiy Trymbach та ще 14 

Є люди, які впливають на свідомість нації, і Олександр Денисенко - саме така людина!

Дякуємо за позицію та незламність духу! Для України фільм «Тарас. Повернення» став перевіркою на українськість для глядачів та всієї кінематографічної спільноти. 9-річна історія усіх неподобств довкола фільму про Шевченка підняла на поверхню багато питань: якості створення українських стрічок, кінопрокату в Україні, політики чиновників від культури, маніпуляцій та впливу на свідомість глядача через створення банальних коміксів, які профанують українське кіно.

На сьогоднішній день громадськість відстоює свої голоси в Марафоні улюблених фільмів до 30-річниці Незалежності України, в якому Тарас. Повернення. Фільм Олександра Денисенка увійшов у трійку лідерів глядацького голосування, але не був названий чиновниками Міністерство культури та інформаційної політики України та ДержКіно України переможцем Марафону. Ми живемо у складний час, і потребуємо прикладів незламності духу. І ми глибоко вдячні з цей приклад: як у Мистецтві через кіногероя Тараса Шевченка, так і особистий приклад самого Олександра Володимировича.