f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Серпневі спогади. Згадуємо кіноактора Володимира Олексієнка!

14.08.2021

Стелла Кломінська

кінознавиця, хронологиня, редакторка, НСКУ

З коментарів: Наш любий дід...

Zhenja Mahtina

Галерея образів, які прикрасять будь-який фільм, і фільми все суцільно цікаві. Мені дуже подобаються ролі В.Алексеенко в фільмах "Дачна поїздка сержанта Цибулі", "Пропала грамота", "Тронка", "Захар Беркут", "Стара фортеця". Навіть крихітна роль у фільмі "В бой идут одни старики" - - дуже запам'ятовується. У день народження - добра пам'ять.

103 роки тому народився незабутній український артист Володимир Тадейович Олексієнко!

https://www.youtube.com/watch?v=xEB-GcImxx0


Олексієнко Володимир Тадейович — радянський та український актор. Заслужений артист УРСР (1976). Нагороджений медалями. Народився 13 серпня 1918 р. Учасник Німецько-радянської війни. Закінчив театральну студію Київського українського драматичного театру ім. І. Франка(1948). Виступав на сцені Житомирського обласного музично-драматичного театру, Київського театру юного глядача. З 1968 р. був актором Київської кіностудії ім. О. П. Довженка.

https://www.youtube.com/watch?v=5gLhGGYLMGYЧудовий актор, який зіграв безліч епізодичних ролей. Але скрізь він - переконливий, справжній, ніби живий. З дитинства вперше запам'ятався по ролі заможного селянина в "Як гартувалася сталь", який сколотив сімейну банду, що йде знищувати комісара Корчагіна, але помилково вбила комсомольця Гришуткою.

Гребьонкін Олександр (Дніпродзержинськ)

https://www.youtube.com/watch?v=kWWg33YM93s

Іноді артист другого плану запам'ятовується краще ніж сам фільм.

Ovchinnikov Alexander

https://www.youtube.com/watch?v=sMf-iiOAbc0

Зйомки "Тривожний місяць вересень" ... Йдемо ми з ВолодимиромОлексінко по сільській вулиці. Раптом Фадеіч нахиляється, підбирає на дорозі зігнутий цвях і кладе в кишеню. На мій запитливий погляд говорить: "Так батьки навчили. Хозяйська дитина ..."

Alexander Bronstein

В кіно Володимир Тадейович Олексієнко працював з 1957 р. Зіграв близько ста ролей, переважно другого плану та епізодичних.

Член Національної спілки кінематографістів України

Помер 19 вересня 1995 р. в Києві.

Фільмографія

Чудовий майстер епізоду. Такі актори і створюють потрібну атмосферу фільму. Не завжди ми запам'ятовуємо їх прізвища і навіть імена. Але кожен раз дізнаємося, зустрічаючись в черговому фільмі. Гру Володимира Фадейовича завжди визначає серйозний підхід до ролі. Напевно багато безсонних ночей провів він перед кожною зйомкою. Достовірний, завжди колоритний, саме цим він і здобув інтерес до себе режисерів. Це доводить багатюща фільмографія. Хочеться звернутися до родичів. І мені здається, Володимир Тадейович - сім'янин. Шануйте пам'ять про свого батька, діда, Бо пам'ятайте, він був дуже потрібною людиною в кіно, та й на сцені, звичайно.

Ольга Горяєва (Челябінськ)

Не доживав він у злиднях. Гроші у нього завжди були. Він жив заощадливо. Мало витрачав. Колеги - актори - це знали і часто позичали. А деякі не віддавали. Дід мені скаржився.

Юрій Рудченко

Вічна йому пам'ять і історична шана.

Ярослав Лупий

Гільдія йому виділяла допомогу, а я брала йому талони на харчування на місяць в райвиконкомі в соціальному відділі. Йому не було що їсти. Він без носок ходив в черевиках.

Лідія Чащина

Прекрасна людина і геніальний актор!

Олена Парфенюк

https://www.facebook.com/klominska