f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

До діяльності кіностудій в Україні варто залучити приватників – Ткаченко

08.08.2021

Ткаченко: Бізнесмен не вкладатиме гроші в об'єкт, який на 50% належить державі 

Кіностудії в Україні не мають бути державними. Таку думку міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко висловив виданню Delo.ua в інтерв'ю, яке було опубліковано 27 липня. 

https://gordonua.com/ukr/news/politics/do-dijalnosti-kinostudij-v-ukrajini-slid-zaluchiti-privatnikiv-tkachenko-1565182.html

Що пропонуєте робити з кіностудіями, зокрема з кіностудією Довженка, величезна територія якої у середмісті столиці не використовується раціонально. Думаєте, її треба виставити на приватизацію?

— Я не маю точного рішення щодо кіностудії Довженка, але решту кіностудій, на мій погляд, варто приватизувати або створити державно-приватне партнерство. Кіностудії у колишньому вигляді втратили свою актуальність. Їхньою трансформацією у сучасні майданчики, на яких можна було не лише знімати, а й отримувати якісний сервіс, мають займатися приватні люди. Дивно державі мати кіностудії, коли кіноринок на 95% приватний.

На сьогодні нам вдалося розірвати договір про інвестиційну діяльність Укркінохроніки, за яким передбачалося, що вся її територія піде під забудову, і повернути у держвласність будиночки на Десні загальною площею 700 кв. м, які незаконно оформили на приватні компанії.

Вирішуємо питання, щоб уся територія Національної кінематики перебувала поки що під державним контролем.

А Одеську кіностудію, співвласником якої ви були, реально трансформувати у сучасний сервісний майданчик?

— 15 років тому, коли я мав стосунок до цієї кіностудії, всі боялися, що територію забудують. Цього не сталося, проте забудували навколо неї, і тепер горизонту, на якому можна було знімати, фактично немає. Якби 15 років тому кіностудію приватизували, ми отримали б вагомий поштовх для розвитку інфраструктури. Бізнесмен не вкладатиме гроші в об’єкт, який на 50% належить державі. У нас іще є можливість надолужити згаяне.

https://delo.ua/econonomyandpoliticsinukraine/vdalosja-pidnjati-rozuminnja-roli-kreatvinih-ind-384594/