f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Травневі спогади. Згадуємо видатного українського кіноактора Сергія ІВАНОВА

27.05.2021

Стелла Кломінська 

кінознавиця, редакторка, хронологиня

Сергей Петрович Иванов— советский и украинский киноактёр, кинорежиссёр и сценарист, народный артист Украины (1951 - 2000)

22 травня 1951 року в Києві в родині відомого українського поета Петра Іванова народився Сергій Петрович ІВАНОВ (1951-2000), народний артист України, актор, режисер, телеведучий найбільш відомий за ролями кумедних дивакуватих персонажів у фільмах 70-х років: "Коник" (Кузнечик)в фільмі Леоніда Бикова "в бій ідуть одні старики" (1973), Афіноген Полюгаев в телесеріалі "Народжена революцією" (1974-1977), Ларіосик в телефільмі Володимира Басова "Дні Турбіних" (1976), сержант Цибуля у військовій комедії "Дачна поїздка сержанта Цибулі "(1979).


Серед інших кіноробіт: "Як гартувалася сталь" (ТВ 1973) Миколи Мащенка, "Ати-бати, йшли солдати ..." (1976) Леоніда Бикова, "72 градуса нижче нуля" (1976), "Загін особливого призначення" (1978 ), "Суєта суєт" (1979) Алли Сурикової, "Куди він дінеться!" (1981), "Польоти уві сні і наяву" (1982) Романа Балаяна, "Ніжність до ревучого звіра" (ТВ 1982), "Батальйони просять вогню "(ТВ 1985)," Дама з папугою "(1988)," Світла особистість "(1989) та ін.


З коментарів:

Галина Сулима

Чудова людина ... Щедрий і розумний партнер в спільних роботах в кіно ... Вірний і справжній друг ... Сергійко! ... Я люблю і пам'ятаю тебе! Дружу з твоїми улюбленими дівчатками --- твоєї красунею Ларисою і твоєї копією --- Марусеньку, у якій твій характер і твоя посмішка! ... Сергійко! Друг мій дорогий! Люблю і пам'ятаю .....

Andrej Vladimirov

О! Серж! Наш милий, смішний, упертий, наївний і пробивний, талановитий і ледачий, скромний і нахабний ... наш улюблений друг і однокурсник, і колега ... Це була одна з перших дуже хворих і бездарних, ранніх втрат в нашому колі "молодих" тоді кінематографістів ... Пізніше ми часто в своїй компанії згадували Серьогу ... да, насправді ніколи і не забували ... Так що - чекай, Сірий, побачимося ... Вас там вже більше ніж залишилося тут ...

Після закінчення школи Сергій Іванов вступив до Театрального інституту імені Карпенка-Карого - він був надзвичайно пластичний і чудово декламував вірші. Кінорежисери помітили талановитого актора на третьому курсі, і кінця навчання за його плечима було вже кілька ролей.


Иванов Сергей - Настоящая жизнь “Кузнечика“

https://www.youtube.com/watch?v=WEV_rF10Txs&t=38s

У 1972 році Сергій Іванов закінчив інститут, і був запрошений Леонідом Биковим в картину «В бій ідуть одні« старики ». Розповідають, що Леонід Биков зустрів Іванова на прохідній кіностудії і запропонував почитати сценарій. «Вже прочитав, - відповів актор. - Буду грати". «Кого?» - здивувався Биков. «Коника !!!» Биков жартував потім, що взяв Іванова на цю роль через його нахабства. Леонід Биков зізнавався, що фільм про небо і льотчиків - його дитяча мрія. І льотчик на прізвисько «Коник» - це він сам в молодості. Іванов блискуче зіграв довірену йому роль. Цей фільм зробив молодого актора знаменитим на всю країну.

Володимир Бистряков

Чомусь завжди відчувалася в ньому якась загадка, недомовленість ....якось так ... Коли прощалися з ним у Будинку кіно .... поцілував його. У холодний лоб ... Шкода, коли йдуть самобутні і не розкриті до кінця Артисти і Люди ...


Andrej Vladimirov

Так, Вова, всі нерозкриті ... навіть якщо відбулися і розкриті все одно - не розкриті до кінця ... і завжди - шкода ...

Ставши з 1972 року актором Київської кіностудії імені О.Довженка, Сергій Іванов дуже багато знімався в кіно саме в 70-і роки: в музичній комедії «Ар-хі-ме-ди!», Телесеріалі «Народжена революцією» (чудова роль Афіногена Полюгаева ), комедії «Дачна поїздка сержанта Цибулі», героїчної драмі «Ати-бати, йшли солдати ...» і багатьох інших.


Його герої, як правило, - чарівні молоді люди з надмірною серйозністю, але все ще залишаються дітьми. Однією з кращих робіт актора стала роль Ларіосика в драмі Володимира Басова «Дні Турбіних», знятої за творами Михайла Булгакова.


Пішов з життя Сергій Петрович 15 січня 2000 року в Києві, похований на Байковому цвинтарі.

https://www.facebook.com/klominska