f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Травневі вітання. День народження продюсерки, режисерки, кінооператорки Світлани Зиновьєвої

17.05.2021

Стелла Кломінська

кінознавиця, редакторка, хронологиня

З днем народження, люба моя, боттічеллівська жінка!!!

Здоров"я, творчих успіхів і нових фестивальних нагород!

Світлана Людомирівна Зінов'єва— радянський, український кінооператор, кінопродюсер, лауреат Мистецької премії «Київ» ім. Івана Миколайчука (2017).

Народилася в Челябінську 1952 року (тоді РСФСР). Закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (1976), кінооператорська майстерня Сурена Шахбазяна.

Працювала на Одеській кіностудії та студії Київнаукфільм. Зняла як оператор-постановник 7 ігрових та близько 30 документальних фільмів. Починаючи з 1993 року, вона незалежний продюсер, глава і засновник Inspiration Films Company .

Ініціювала та проводила з партнерами протягом 8 років Українські майстерні з міжнародної копродукції документального кіно. Продюсувала близько 50 документальних фільмів, широко представлених на престижних міжнародних кінофестивалях, деякі з фільмів були нагороджені на FID Марсель, МКФ Краків, МКФ Молодість, Артдокфест, Азербайджанський аудіовізуальний фестиваль, Ханти-Мансійського МКФ, та ін.

Засновник та співкуратор Клубу документального кіно Close Up Експерт, член журі та лектор. Член Національної спілки кінематографістів України.

Далі фільмографія:

https://www.facebook.com/klominska

Детектор медіа

http://video.telekritika.ua/show/inte... 

детектор медіа

"Документальне кіно повинно бути в країні. Це школа мислення. Завжди потребуєш того, щоб зрозуміти, що насправді відбулося і відбувається. Документальне кіно в цьому сенсі - приголомшливий інструмент", - говорить засновник студії "Insiration Films" Світлана Зінов'єва. У бесіді з молодим кінорежисером Андрієм Литвиненко відомий продюсер документального кіно розповідає про причини ривка, який за її словами, відбувається останні роки у вітчизняній документалістиці, в творчих майстернях, які створюють її колеги по цеху в відсутності в країні повноцінної школи документального кіно, а також про те, що виростає в цих лабораторіях.

https://www.youtube.com/watch?v=SJ8rnUzFh80