f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Травнева втрата. Помер видатний український кінооператор Анатолій Михайлович Гаврилов

16.05.2021

Стелла Кломінська

кінознавиця, редакторка, хронологиня

Сумна звістка, ... 16 травня 2021 на 89 році життя нас покинув найтерплячіший кінооператор в світі - легендарний Анатолій Михайлович Гаврилов, по кадриках ретельно знімав чудові фільми, а найчастіше, шедеври українських аніматорів. Світла пам'ять і велика подяка ...

3 серпня 1932 року в Києві народився Анатолій Михайлович ГАВРІЛОВ - український оператор мультиплікації. Лауреат Державної премії УРСР імені Т.Г. Шевченко (1988). Член Спілки кінематографістів України (1972).

У 1967 році вступив до ВДІКу, в 1969 році перевівся в Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К. Карпенко-Карого (операторський факультет), який закінчив у 1972 році.

У 1950-1963 рр. працював помічником і асистентом оператора Київської кіностудії навчальних фільмів. З 1964 року - оператор мультцеха «Київнаукфільму». Як оператор Анатолій Гаврилов працював над 165 фільмами.

З 1996 року - викладач Київського Національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенко-Карого.

Національна спілка кінематографістів України висловлює глибоке співчуття родині, друзям, колегам Анатолія Михаловича Гаврилова.

Далі фільмографія:

https://www.facebook.com/klominska

Sergiy Trymbach

НСКУ, Українська кіноакадемія

Оператори в анімації зазвичай знаходяться в тіні режисера і художника. Одначе Анатолій Гаврилов у тіні ніколи не був, його творчий внесок у творення фільмів колеги поціновували високо.

Більшість українських анімаційних картин було знято саме ним. Досить назвати знаменитий серіал про пригоди запорозьких козаків ("Як козаки куліш варили", "Як козаки у футбол грали" та ін.). А ще, скажімо, "Енеїда" (1991, режисер Володимир Дахно), за Іваном Котляревським.

ЯК КОЗАКИ У ФУТБОЛ ГРАЛИ

https://www.youtube.com/watch?v=m35p8kH3yT4

БУЛО ЛІТО

https://www.youtube.com/watch?v=BZjDJZ47hts

Та який фільм не візьми з української анімації - мало не скрізь зустрінете прізвище Гаврилова. Для дітей, для дорослих, для всіх і кожного. "Капітошка", "Лісова пісня", "Тигреня в чайнику", "Як жінки чоловіків продавали", "Обережно, нерви"... Fizzslots

Довге і таке достойне життя, наповнене працею, творчістю, служінням улюбленій Музі анімаційного кіно. Заслужив на відпочинок, вічний і красивий. Найщиріші співчуття родині, усім колегам і близьким!

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach