f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Збори працівників Національної кіностудії імені О.Довженка: негайно призначити гендиректором кіностудії Олеся Янчука

20.12.2013

19 грудня відбулися загальні збори працівників Національної кіностудії імені О.Довженка, ініційовані рішенням секретаріату правління НСКУ.

В роботі зборів взяв участь голова Спілки кінематографістів Сергій Тримбач, який обґрунтував позицію Спілки. Упродовж кількох місяців не вирішується питання з призначенням нового генерального директора кіностудії (термін контракту з попереднім директором, Ігорем Ставчанським, сплив у вересні). Колектив студії прийняв рішення рекомендувати на посаду гендиректора досвідченого режисера, продюсера, народного артиста України Олеся Янчука, що було підтримано і Спілкою кінематографістів. Одначе досі ніякої реакції з боку Міністерства культури немає.

На зборах виступили кінорежисери Роман Балаян, Олесь Янчук, Олександр Муратов, Микола Засєєв, Володимир Савельєв, Микола Іллінський, працівники студії. Основна і дуже прикра констатація: становище студії дедалі погіршується. Окрім всіх бід – надто мало фільмів, що перебувають у виробництві. Абсолютна більшість проектів, що вигравали конкурс у Держкіно України упродовж останніх двох років, належать приватним компаніям. Відтак одна із вимог студійців – аби кіностудія дістала певну квоту державного фінансування фільмових проектів. Тим більше, що студія має національний статус. Скажімо, Національна опера чи національні драматичні театри дістають певне державне фінансування і самі визначають репертуар.

Збори колективу довженківців прийняли рішення звернутися до Президента та Прем’єр-міністра України з вимогою прийняти рішення щодо реформування державних кіностудій.

Вимога до міністра культури Леоніда Новохатька - негайно призначити гендиректором кіностудії Олеся Янчука, який має чітку програму виходу студії із кризи. В основі програми реформ, що мають відбутися на кіностудії, - зазначено в зверненні, - має бути поновлення виробничих і творчих  потужностей кіностудії.

21 лютого, четвер, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА СЕРГІЯ ЛОСЄВА

22 лютого, п’ятниця, Синій зал Документальний фільм "Кенгір. Сорок днів свободи"

23 лютого, субота, Синій зал ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З НАГОДИ 65-ЛІТТЯ ОЛЕКСАНДРА СПАРИНСЬКОГО