f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ПОМЕР ВАСИЛЬ ПОРТЯК

02.03.2019

Правління НСКУ з глибоким сумом повідомляє про те, що 2 березня пішов від нас кіносценарист, письменник, член нашої Спілки ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ ПОРТЯК (1952-2019). Наші найщиріші співчуття родині небіжчика, друзям і прихильникам його творчості.

Про час і місце прощання з Василем Портяком буде повідомлено пізніше.

 

Він народився в краях легендарних, у Карпатах, в гуцульському селі Кривопілля, поруч Верховини (Жаб"є), де Михайлу Коцюбинському колись нафантазувались "Тіні забутих предків", які через півстоліття перелились в екранну чашу фільму С. Параджанова. Звідтам, мабуть, і Василеве прагнення працювати в кіно - бо ж зродився у лоні великого українськогоміфа, літературного й кінематографічного. Отак література й кіно стали двома його підоймами, що здіймали душу до вершин творчого осягнення України та світу.

За сценаріями ВАСИЛЯ ПОРТЯКА поставлено чимало відомих фільмів: "Меланхолійний вальс», «Нам дзвони не грали, коли ми вмирали», «Вишневі ночі», «Білий пудель», «Чия правда, чия кривда», «Нескорений», «Атентат. Осіннє вбивство в Мюнхені», «Залізна сотня»...

Василь Портяк умів побачити в історії, великій історії серце, велике серце людини - її ніжність, її гнів, її розпуку. Його герої - це не функції держави чи суспільства, не гвинтики історичного процесу. Вони прекрасні у своєму прагненні відчувати світ, будувати світ на основах моралі, отого стрижня, який сидить в людині і який нікому й нічому не вдасться притлумити чи понищити. Принаймні поки є література, мистецтво...

А от серце самого ВАСИЛЯ ПОРТЯКА не витримало і зупинилось. Кажуть, той, хто помирає уранці, не нажився на от сьому білому прекрасному світі. Що ж, тепер душі Василевій ладнатися в інших сферах... Зродженому в горах то не є чимось незвичним.

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»