f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Юрій Мінзянов: «“Припутні” для Star Media – це радше іміджева картина»

30.09.2017

28 вересня 2017 року у кінопрокат вийшла комедія Аркадія Непиталюка «Припутні», створена компанією Star Media за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Напередодні відбувся допрем’єрний показ стрічки про смішну й водночас моторошну історію, що сталася в одному українському селі, репортаж із якого підготувало видання «ВідеоТеКа».

На відміну від заступника голови Держкіно Сергія Неретіна продюсер фільму Юрій Мінзянов має сумніви, що «Припутні» зможуть повторити комерційний успіх фільму «DZIDZIO Контрабас». «“Припутні” для Star Media – це радше іміджева картина», – зазначає він.

«Припутні» – повнометражний дебют режисера Аркадія Непиталюка, який узяв за основу сценарію своєї картини п’єсу українського драматурга Романа Горбика «Центр». Це перший художній фільм, створений компанією Star Media за фінансової підтримки Держкіно (загальний бюджет картини склав 8 млн. 575 тис. грн.).

Автори позиціонують «Припутні» як «житєйську комедію під “Воплі Водоплясова”», але фанатам «ВВ» не варто розраховувати, що цей фільм створено саме для них. Хоч голос Олега Скрипки у стрічці й чути, він тут явно не головний. Натомість у центрі уваги – голоси й образи звичайних українців, мешканців української провінції, відтворені із неймовірною переконливістю.

«На мою думку, це одна із найбільш значущих, важливих, непересічних українських стрічок, створених за всі роки нашої незалежності», – переконаний кінокритик Олександр Гусєв. За його словами, «Припутні» – той доволі рідкісний випадок, коли кінематографісти не тільки захотіли, але й змогли достовірно показати на екрані нашу дійсність, жахливу, ідіотську і водночас по-справжньому кіногенічну.

Як склався творчий тандем режисера «Припутнів» та Юрія Мінзянова і щодо чого вони мали суперечки під час створення фільму, що заважає повноцінному прокату їхньої картини не лише в столиці, а по свій Україні, як робота над стрічкою змінила самого Аркадія Непиталюка – про це й не тільки йдеться у представленому репортажі.

«ВідеоТеКа», 29 вересня 2017 року