f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

«Позивний Бандерас». Очима сценаристів

29.09.2017

Подаємо відеоінтерв’ю Тані-Марії Литвинюк, «День» із сценаристами військового детективу «Позивний Бандерас» Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим.

«Позивний Бандерас» – військовий детектив, що з’явиться на екранах наступного року. Проект фільму переміг на пітчінгу Держкіно та отримав державне фінансування. Режисер фільму – Заза Буадзе, також зняв фільм «Червоний» та позиціонує себе як режисера, якому близька тема війни. Особливістю фільму є участь у зйомках як професійних акторів, так і реальних військових. Головну роль у фільмі «Позивний Бандерас» зіграв Олег Шульга, актор, що служив добровольцем в зоні АТО.

Сценаристи фільму – Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, працюють разом вже близько 11 років. Сценарій фільму «Позивний Бандерас» почали писати після початку бойових дій на сході України та анексії Криму. В той час вони познайомилися із учасником АТО Сергієм Башковим (позивний Індіанець). Аби сценаристи краще зрозуміли характер війни та психологію людей, що потраплять на територію протистоянь, Сергій надав їм для ознайомлення і вивчення свої особисті щоденники. Їх фактаж послужив основою для написання сценарію.

Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов залишили собі права на видання книги «Позивний Бандерас», адже зазначають, що у фільмі неможливо розкрити всі моменти щодо мотивації дій головного героя. Планується, що книга побачить світ одночасно із виходом фільму.

Таня-Марія Литвинюк, «День», 27 вересня 2017 року