f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

«Укртелефільм» – «НТКУ»: «Ви берете нас у рабство»

01.03.2016

25 лютого 2016 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на своєму першому виїзному засіданні, яке відбулося в приміщенні студії «Укртелефільм», розглянув питання щодо саботажу реформи Суспільного мовлення в Україні.

За підсумками засідання одноголосно було прийняте рішення про зміну складу ліквідаційної комісії на студії «Укртелефільм» та швидке розблокування процесу створення ПАТ НСТУ. Крім того, роботу Держкомтелерадіо було визнано недостатньою в ліквідації цієї проблеми.

На засідання завітали семеро парламентарів та слідча у справі блокування передачі документів і печатки голові ліквідаційної комісії «Укртелефільму». Також на засіданні були присутні члени колективу студії «Укртелефільм» та чоловіки в камуфляжній формі, журналісти. 

«Важливо, що сьогодні у такому широкому загалі колеги з «Укртелефільму» підкреслили, що вони стовідсотково підтримують закон про створення суспільного мовлення і бачать свою роботу в рамках цього закону. Тепер важливо провести результативну роботу», – так прокоментував результати засідання голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Вікторія Сюмар, голова Комітету свободи слова була менш оптимістична і наголосила на можливій відповідальності перед законом для посадовців «Укртелефільму». «Якщо зараз ми не знайдемо компромісу в цьому питанні, тоді в нас буде тільки один варіант – подавати відповідні заяви до МВС та прокуратури щодо притягнення до відповідальності всіх тих посадових осіб, які в даному випадку не виконують закон України», – застерегла від поглиблення конфлікту Вікторія Сюмар.

Як відбувався непростий процес знаходження консенсусу щодо розблокування створення ПАТ НСТУ – у відеорепортажі сайту «Суспільне мовлення».

«Суспільне мовлення», 29 лютого 2016 року