f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Опубліковано документальний фільм Валерія Балаяна «Хуізмістерпутін»

30.12.2015

29 грудня 2015 року в Youtube на відеоканалі «Радіо Свобода» було опубліковано нову документальну стрічку кінорежисера, члена НСКУ Валерія Балаяна «Хуізмістерпутін».

Стрічку засновано на розслідуванні зв'язків президента Росії Володимира Путіна із представниками кримінального світу різних країн, яке було проведене журналістами Володимиром Іванідзе і Анастасією Кириленко. Зокрема, йдеться про «перші кроки» Володимира Путіна на злочинному шляху як чиновника петербурзької мерії початку 1990-х років.

«Я хотел бы, чтобы мой фильм смотрели в новогоднюю ночь вместо "Иронии судьбы"», – зазначив режисер в інтерв'ю.

Закадровий текст до фільму записав Юрій Макаров. Подаємо його коментар, опублікований у Фейсбуку

Юрій Макаров:«Валерій Балаян щойно закінчив і виклав у мережі документальний детектив «Хуизмистерпутин».

Герой – сам Владімір Владіміровіч, тільки не нинішній цар всього Русского міра, а зразка початку 90-х, коли він був блідим клерком у мерії Лєнінграда-Санкт-Пєтєрбурга.

З боку Валерія це передусім акт громадянської мужності, бо впродовж восьми місяців, які тривала робота над фільмом, було безліч шансів нарватися на провокацію або на звичайну розправу, ми пам’ятаємо, які нагороди влаштовує своїм ворогам чекістська мафія.

Резюме дуже просте: Путін – ніякий не ідейний Дарт Вейдер, а звичайний дрібний (не в сенсі вкрадених грошей, а в сенсі масштабу характеру) злодюжка, мікст бездарного кагебешника і бандита (пітерського, тамбовського, солнцевського, хто там ще в них є?).

Водночас зроблено з точки зору професії бездоганно, це повноцінне документальне кіно, й 1 година 40 хвилин ковтається на одному диханні. Не дивно, бо Валерій – випускник Вищих режисерських курсів, майстерня Леоніда Гуревича, до речі, диплом свій захищав на «Київнаукфільмі», а потім працював у Москві на телебаченні, автор понад півсотні фільмів (хто бажає, може погуглити), потім жив у Криму, за зйомки «референдуму» 2014 року отримав від чекістів по повній, відтоді мешкає в Києві, вже півроку громадянин України.

До речі, ніхто зі сторони не фінансував цю роботу, режисер знімав виключно за свої кошти. Хтось не повірить, але я Валерія знаю вже під 30 років, тож запевняю, що так і є.

Якщо пару тижнів тому лише кілька фраз на адресу ВВХ у виконанні Віктора Шендеровича викликали цілий скандал і видалення сторінки з сайту «Эха Москвы», уявляю, як казитиметься кремлівське РСХА, коли подивиться ось це! Цілком імовірно, що сторінки намагатимуться блокувати, атакувати, тому доки не прокинулися, вітається максимальний перепост. Насолоджуйтеся!»

Редакція сайту НСКУ

Валерій Балаян, 29 грудня 2015 року