f y
Національна спілка кінематографістів України

Книги

«Запорозька Іліада» французькою

12.03.2021

10.02.2010

2009 року в Парижі в перекладі на французьку видрукувано сценарій досі незреалізованого фільму українського кінорежисера Віктора Греся, заснованого на повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба»…


Видання вийшло завдяки подвижницьким зусиллям Любомира Госейка, французького кіноісторика українського походження, автора монографії «Історія українського кінематографа. 1896 – 1995», що виходила друком французькою (2001) та українською (2005, видавництво KINO-KOЛО) мовами.

До книжки увійшов повний текст літературного сценарію Віктора Греся «Запорозька Іліада. Тарас бульба і його сини» у перекладі французькою Любомира Госейка. Сценарієві передує передмова пана Госейка «Про «Запорозьку Іліаду» та її одісею», в якій автор аналізує усі фільми, що були поставлені за «Тарасом Бульбою» Миколи Гоголя – від кіна німого періоду до останньої російської версії режисера Володимира Бортка; період обіймає 100 років – від 1909-го до 2009-го.

У цій самій передмові подається пояснення, чому саме цей твір Гоголя не екранізовано в Україні, а також пояснення творчої долі Віктора Греся в контексті сучасного українського кінематографа та сприйняття творчости Гоголя на тлі світової літератури й російсько-українських стосунків.

В Україні кіносценарій Віктора Греся «Запорозька Іліада. Тарас бульба і його сини» не друкувався.

kinokolo.ua

ЗАПОРІЗЬКА ІЛІАДА. ТАРАС БУЛЬБА ТА ЙОГО СИНИ

12.03.2021р.

До 200-річчя Миколи Васильовича Гоголя в Україні був задуманий один з наймасштабніших проектів вітчизняного кіно, в якому повинні були взяти участь такі світові зірки, як Жан Рено, П'єр Рішар, Міла Йовович, Олексій Петренко, Лариса Кадочникова


Кіношедевру не судилося здійснитися, але залишився геніальний сценарій кіноепосу, якій понад 10 років чекав свого часу і лише в минулому році був виданий у видавництві Саміт-Книга за підтримки Департаменту суспільніх комунікацій КМДА (кер. Roman Lelyuk)Кіношедевру не судилося здійснитися, але залишився геніальний сценарій кіноепосу, якій понад 10 років чекав свого часу і лише в минулому році був виданий у видавництві Саміт-Книга за підтримки Департаменту суспільніх комунікацій КМДА (кер. Roman Lelyuk)

Лицарський триптих, створений Народним артистом України, режисером Віктором Степановичем ГРЕСЕМ за мотивами творів Миколи Гоголя з використанням народних легенд, билин, байок, переказів і казок був представлений сьогодні на суд високій публіці в затишному ресторані Грузія-Фільм (з вдячністю Ревазу Міхаелі).

Слова привітання на адресу автора звучали від чудових його друзів і близьких: народного артиста України Романа Балаяна, народного артиста України Віктора Кошеля (Viktor Koshel), кінокритика Sergiy Trymbach, художника Марка Греся. Видатна книга була розіслана в усі бібліотеки Києва та Київської обл.

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

http://www.ukrkino.com.ua/about/spilkanews/?id=13795